Слухай онлайн
Культура

На Львівщині відзначать 130-річчя заснування музичного товариства "Львівський Боян"

За ініціативи громадської організації "Фундація "Андрей" та фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації у Трускавці відбудеться відзначення 130-річчя від заснування музичного товариства "Львівський Боян".

У неділю, 29 серпня, о 18:00 год у храмі Покрови Пресвятої Богородиці (м. Трускавець) відвідувачам заходу представлять мистецько-концертну програму "… ЩОБ СЛУЖИТИ РОЗВОЄВІ НАШОЇ СПІВОЧОЇ КУЛЬТУРИ": виступатимуть солісти, камерний оркестр, хор, а також Заслужена академічна капела України "Трембіта".

Довідково: музичне товариство "Львівський Боян" створили студентські хори під керівництвом Остапа Нижанківського.

Засновниками товариства стали відомі особистості: композитор, диригент, політичний і громадський діяч Анатоль Вахнянин, подружжя етнографа Володимира і діячки жіночого руху в Галичині Герміни Шухевич, дружина радника двору і політичного діяча Олександра Барвінського – Євгенія Барвінська, адвокат Стефан Федак, філолог Олександр Колесса, подружжя піаністки і письменниці Олесі Бажанської та адвоката Лонгина Озаркевича, інженер Роман Ганінчак.

Створення товариства спричинило заснування його філій у містах Галичини і Буковини – процес, який найактивніше тривав протягом останньої декади ХІХ – початку XX ст. У  1903 р. на базі “Боянів” було утворено Союз співацьких і музичних товариств (від 1907 р. Музичне товариство  ім. М.Лисенка).

Тоді ж на базі Товариства заснували й Вищий музичний інститут ім. М. Лисенка, який опікувався фаховою музичною освітою, будучи поряд із Таємним українським університетом у 20-х рр. XX ст. і Греко-католицькою Богословською академією у Львові в 30-х рр. XX ст. єдиними суто українськими навчальними закладами вищого типу в  Галичині зазначеного періоду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ