Суд визнав винними двох депутатів однієї з місцевих рад на Львівщині у скоєнні правопорушень та призначив їм покарання - сто шістдесят годин громадських робіт, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій місцевого самоврядування на строк один рік. Про це сьогодні, 9 жовтня, повідомили у Відділі комунікації поліції Львівської області.
Депутатів місцевої ради, котрі не подали декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, викрили працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно із слідчими Кам’янка-Бузького відділення поліції та за процесуального керівництва Радехівської місцевої прокуратури.
Будучи суб'єктами декларування, згідно з пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та, достовірно знаючи про обов'язок подавати до Єдиного державного реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а також згідно абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно та маючи реальну можливість, не виконали передбачених законодавством вимог та не заповнили на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації.
Правоохоронці повідомили депутатам про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366 зн.1 (декларування недостовірної інформації) КК України, а обвинувальні акти були скеровані на розгляд суду.
Суд визнав депутатів винними у скоєнні правопорушень та призначив їм покарання - сто шістдесят годин громадських робіт, з позбавлення права обіймати посади пов'язані з виконанням функцій місцевого самоврядування на строк один рік.
Правоохоронці наголошують, що, відповідно до ч.1,2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подавати декларацію.
Ст. 366 зн.1 Кримінального Кодексу України передбачено, що подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації тягне за собою кримінальну відповідальність.
За такі дії передбачено покарання у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.