Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівській залізниці відбувся семінар із законодавства ЄС

У рамках програми проекту Твінінг, яку реалізовує Міністерство інфраструктури України для підвищення ефективності роботи та конкурентоспроможності залізничного транспорту в Україні, на Львівській залізниці відбувся міжнародний семінар. Обмінятися досвідом та враженнями львівські залізничники могли з колегами з Іспанії та Польщі, повідомила у прес-центрі Львівської залізниці.

Під час семінару радник міністерства транспорту Іспанії Матільде Фернандез розповіла українським колегам про особливості впровадження директив щодо роботи залізниці в ЄС у своїй країні та зазначила, що процес реформування залізниці, який уже понад 10 років відбувається в Іспанії, не завершено і «ніколи не буде завершено». «Це постійна робота, перманентні перетворення, які ми здійснюємо, аби наші компанії були конкурентоспроможними на ринку», — зазначила радник.

Особливе зацікавлення українських залізничників викликав виступ експерта з правознавства Національного університету Іспанії Хуана Хосе Монтеро, адже експерт переконаний, що українські магістралі мають усе для того, аби в найкоротші терміни стати дуже потужним гравцем на європейському ринку перевезень. «Ви маєте неоціненний, колосальний досвід вантажних перевезень, — сказав експерт. — Однак, ви маєте бути готовими подолати низку викликів, які уже постають перед залізницею України, це і інтероперабельність, проблеми в інфраструктурі, готовність працювати в конкурентному середовищі, ускладнення процедур прийняття рішень, налагодження роботи агентства з безпеки та ін. Проте, «гріти душу» має хоча б той факт, що залізниці України щодоби обробляють стільки вантажу, скільки уся залізниця Іспанії за рік».

Також іспанські експерти наголошували, що з великою цікавістю перейматимуть український досвід організації вантажних перевезень, натомість поділяться з українською стороною принципами і нюансами роботи з пасажирами.

Експерти з Міністерства  інфраструктури та розвитку Республіки Польща Павел Копчинські та Пьотр Сєчковскі виступили з доповідями про реформування залізниці в сусідній Польщі. Вони, зокрема, зазначили, що розуміють, які побоювання сьогодні мають українські залізничники щодо можливих зменшення штату та погіршення соціальних стандартів працівників галузі. За словами мовців, Польща під час реформування зменшила штат залізничників з 340 тисяч працівників у 1990-х роках до 80 тисяч сьогодні. Однак, на практиці це означало лише перерозподіл фахівців у тих вузькопрофільних компаніях, які утворилися у системі залізничних перевезень, а от соціальні стандарти, насамперед заробітна платня залізничників, підвищилися.

Також польські колеги звернули увагу на той факт, що усі ці перетворення, які здійснюють у залізничних компаніях у Європі, стають можливими лише у випадку належної підтримки галузі з боку держави та, у разі здійснення адміністративних перетворень, місцевих органів самоврядування. «Інакшого шляху не буває, — зазначив начальник відділу міжнародного співробітництва Департаменту залізничного транспорту МІР Польщі Павел Сковронскі, — держава має визначитися: потрібні їй залізничні перевезення чи ні. І якщо вона відповідає «так», то треба розуміти, які кроки це за собою передбачає. Не можна з одного боку вимагати виконання роботи, а з іншого – не давати для цього ані засобів, ані інструментарію».

Виступи європейських колег зацікавили львівських залізничників, які жваво обговорювали проблематику організації перевезень на магістралях України і висловлювали свої бачення перспектив проведення реформування. Участь у семінарі взяли понад 50 фахівців Львівської магістралі. Вони назвали проведення таких семінарів корисним і ефективним кроком для формування у колективах розуміння процесів, створення позитивного робочого клімату. Окрім Львова, семінари-зустрічі з залізничниками у рамках проекту відбулися також у Харкові та Одесі. Окремо іспанські та польські колеги раніше зустрічалися з залізничниками у Львові, аби обговорити питання організації приміських пасажирських перевезень. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ