Слухай онлайн
Cуспільство

На Личаківському кладовищі у Львові перепоховали останки видатних діячів України

Сьогодні, 22 січня, у Львові на Личаківському кладовищі на Пантеоні Слави відбулось перепоховання останків громадських та воєнних діячів України початку 20 століття: генерал-полковника Миколи Капустянського, інженера Дмитра Андрієвського, інженера Осипа Бойдуника та доктора Якова Маковецького.

 

О 10.00 останки відвезли до храму Святої Трійці, де відбулось прощання та панахида. Після того урочистою ходою останки доправили на Личаківське кладовище.

 

На кладовищі вишикувалася салютна команда 80-го окремого аеромобільного полку Сухопутних військ Збройних сил України, ліцеїсти Державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Героїв Крут та мешканці міста.

 

«Сьогодні, 22 січня, ми відзначаємо великі події, адже саме цього дня 1918 року проголосили Українську народну державу, роком пізніше – відбулась злука українських земель. І от тепер на Батьківщину повернулись останки чотирьох провідних діячів визвольної боротьби. Їх єднала ідея соборності, державності України. Це були борці, які проклали нам шлях до відновленої та соборної держави», - сказав голова організації «Українські націоналісти» Павло Держинський.

 

Голова міста Львова Андрій Садовий зазначив, що творіння держави не можливе без пам’яті. «Ми повинні вшановувати наших громадян, що поклали свої життя за Україну. Так само ми повинні докласти усіх зусиль, щоб усі їхні рештки були повернуті на рідну землю», - додав він.

 

 «Незважаючи на те, що сьогодні така скорботна подія, я б ходів наголосити на тому, що ми не повинні втрачати оптимізму, адже у нас попереду багато праці», - зазначив член родини доктора Якова Маковецького Ігор Маковецький.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ