Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Личаківському цвинтарі завершили другий етап ексгумації давніх поховань

У Львові на Личаківському військовому цвинтарі завершили другий етап досліджень та ексгумації давніх поховань. Йдеться про центральну алею цвинтаря, – інформує ЛМР
Фото: ЛМР

Фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» працювали тут з кінця жовтня. Загалом знайшли останки 479 людей. Всі поховання – часів Другої світової війни та повоєнного періоду.

Як розповів керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, 268 віднайдених останків були у 16 криптах у нижній частині алеї. А 211 - безпосередньо на алеї вище, як продовження рядів поховань цього поля. «Тобто, коли будували меморіал у 1974 році, то в криптах перепоховали 268 останків. Це були і перепоховання з інших меморіалів. А решту поховань, які йшли по верхній частині газону через центральну алею, ніхто не ексгумував. Під час будівництва меморіалу їх просто залили бетоном», – зазначив Святослав Шеремета.

Він додав, що інформація про те, що на центральній алеї може бути захоронено 3400 людей, не підтвердилася. «На 340 плитах центральної алеї було викарбувано 3400 прізвищ нібито захоронених тут людей. Тепер маємо підтвердження, що це не відповідає дійсності», - додав Святослав Шеремета.

Наступного року на Личаківському військовому цвинтарі планують провести третій етап досліджень та ексгумації поховань – на лівій частині газону.

Нагадаємо, перший етап ексгумації поховань на Личаківському військовому цвинтарі завершили влітку цього року. Роботи проводили на газоні справа, вище місця поховань новітніх захисників України. Тоді знайшли останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни, та найбільше – повоєнного періоду.

Знайдені поховання часів Першої світової війни будуть перенесені поруч, на поля № 84 та № 85. Натомість рештки з радянських часів перепоховають на одному з міських кладовищ.

Додамо, роботи з ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі відбуваються на підставі всіх необхідних дозволів та погоджень від органів місцевого самоврядування та Міністерства культури України.

Також у Львові розпочали процедуру щодо проведення досліджень та можливого перенесення поховань І та ІІ світових війн із території Пагорба Слави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ