На одному з військових полігонів, що на Одещині розпочалися чергові курси за програмою навчально-тренувальної місії операції "ORBITAL". Про це повідомили у прес-службі Генерального штабу ЗСУ.
Британські інструктори в рамках навчально-тренувальної місії операції "ОРБІТАЛ" розпочали підготовку українських морських піхотинців до ведення бойових дій за різних умов та приведення наших підрозділів у відповідність до стандартів держав-членів НАТО.
Основна мета цих курсів — підготовка українських військових до ведення бойових дій за різних умов та приведення наших підрозділів у відповідність до стандартів держав-членів НАТО.
Навчання проводитимуться за 4 напрямками, а саме: курс підготовки молодшого сержантського складу, курс розвідки, курс контр-снайперської боротьби та курс ведення бойових дій у нічний час.
Британські інструктори передаватимуть свій досвід військовослужбовцям однієї з бригад морської піхоти. Слід зазначити, що дані курси входять до комплексу заходів щодо підготовки підрозділів до виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних Сил.
Під час занять українські морські піхотинці вивчатимуть тактику ведення бойових дій в різних умовах, вдосконалюватимуть особисті навички та тренуватимуться діяти малими підрозділами тощо
За словами командира групи британських інструкторів капітана Кортні Різа, кожного разу навчальна програма курсів вдосконалюється і сьогодні саме українська сторона вирішує, чому навчатимуться наші військовослужбовці.
"Усі курси постійно переглядаються та покращуються. Ми спираємось на відгуки українських військових, які вже пройшли наші курси. Разом з тим, перед початком роботи відбувається зустріч з командуванням, під час якої визначаємо, що саме бажано викладати під час курсу. Тому ми діємо у відповідності до запиту представників ЗС України. Ми беремо свою тактику дій і доктрину та пристосовуємо їх у відповідності до потреб кожного окремого курсу, оскільки усі вони постійно розвиваються", — розповів Кортні Різ.
Також британський офіцер додав, що йому особисто та його колегам дуже приємно працювати з українськими військовими.
"Цікава річ, про яку ми дізнались, це те, що ми дуже схожі: нас цікавлять одні й ті самі речі, ми з великим ентузіазмом ставимось щодо нової інформації і завжди готові навчатись, особливо тому, що стосується нових навичок та знань, які ми використовуватимемо під час майбутніх операцій. Нам подобається не лише передавати наш, але й переймати бойових досвід, який мають українські військові, і який ми потенційно можемо використати у майбутньому. У будь якому разі це обмін досвідом", — додав він.