Сьогодні, у 205-ту річницю від Дня народження українського генія Тараса Шевченка, у Львові перед входом в міську Ратушу (пл. Ринок, 1) відкрили виставку "Шевченко молодий". Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
15 портретів, з яких 4 — автопортрети, розповідають про яскраве й цікаве життя Тараса Шевченка, його історію успіху й боротьби.
"Всі знають, що довгий час тоталітарна система намагалась показувати Шевченка навіть через школи та університети дуже струдженим, зовсім іншим, ніж він був насправді — надихаючим, натхненним. Звичайно, що у нього були різні періоди і творчість кожного з них відрізняється крізь призму тих обставин, які він переживав. Сьогодні ми захотіли показати такого Шевченка, який надихає, який був дуже багатогранним, він і малював, і творив гарні твори. На площі Ринок протягом двох тижнів буде експонуватись 15 картин, з них 4 — це автопортрети. Це виставка крізь призму особистого переживання, про те, яким Шевченко себе бачив — надихаючим, який дає імпульси. Це різні елементи життя Шевченка і кожен у творчості Шевченка може знайти щось своє, є також елементи складних переживань, дуже великого піднесення. Ми дуже дякуємо двом інститутам, які нам надали ці картини", — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
"Погляньмо на Тараса юного, сильного і вольового. На Тараса, який зумів не тільки вирватися з кайданів рабства, але й прожити своє життя яскраво та цікаво, увійти у світову історію великим українським письменником і талановитим художником. Інший Шевченко — красивий, стильний, інтелігентний юнак, який мав добру освіту, чудово співав, малював і писав вірші.
Говорячи про Тараса Шевченка, склалося так, що типовим образом, який з’являється в нашій свідомості при звучанні цього імені, є старий чоловік у кожусі, смушевій шапці та з великими вусами. З одного боку, це образ, яким митець наблизив себе до улюбленого ліричного героя — Кобзаря. Але підсвідомо такий зовнішній імідж створює уявлення про Шевченка як винятково знедоленого, похмурого й суворого чоловіка. Розвіймо цей стереотип! Бо його життя — це насамперед історія успіху й боротьби, а не гірка страждальницька доля", — зазначають в управлінні внутрішньої політики Львівської міської ради.
Матеріали для виставки надали: Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії