Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Волині підтримують дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім’ї

Як повідомили 14 липня Гал-інфо у прес-службі Волинська обласна державна адміністрації, на Волині стартував проект з підтримки дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім’ї
Фото ілюстративне

Спільний пілотний проект Міністерства соціальної політики України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Української мережі за права дитини розпочав свою реалізовується у кількох регіонах країни.

Головне завдання проекту – посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами.

ʺКоронавірусна хвороба стала викликом і перевіркою на міцність для всього світу. Це випробування і для системи соціальних послуг, адже саме вона має допомогти населенню впоратися із наслідками COVID-19. Ми використаємо цю кризу, аби вийти з неї сильнішими: зміцнити потенціал соціальних фахівців, впровадити найкращі світові практики і зробити ще один крок до деінституціалізації та до возз’єднання дітей з їхніми родинамиʺ, – зазначив Борис Лебедцов, заступник Міністра соціальної політики України.

Протягом наступних шести місяців експерти проекту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родини у складних життєвих обставинах, до яких повернулися діти з інтернатних закладів. Проект також забезпечить соціальних працівників засобами індивідуального захисту, щоб зробити безпечними їх візити у родини під час пандемії.

Проект охоплює п’ять регіонів України. Окрім Волинської, у проекті беруть участь Дніпропетровська, Миколаївська, Полтавська та Харківська області. Одним із критеріїв для вибору регіонів була кількість дітей, яких повернули в сім’ї з інституційних закладів.

ʺПо всій Україні близько 42 тисяч дітей, у тому числі діти з інвалідністю, які виховувались в інтернатних закладах та інших інституціях, повернулись у свої родини. Ці діти та їхні родини зараз потребують особливої уваги та підтримки. Через об’єднання зусиль та зміцнення системи захисту дітей ми прагнемо зробити так, щоб кожна дитина почувалася захищеною, мала доступ до якісного навчання, до базових соціальних послуг, незалежно від можливостей своєї сім’їʺ, — коментує Лора Білл, заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

ʺЯкими б комфортними не були умови проживання, якими б уважними та турботливими не були вихователі, кожна дитина мріє мати сім’ю і бути поруч зі своїми рідними, – переконаний голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Тому завдання місцевої влади – у цей непростий для країни період підтримати родини, в які повернулися діти з інтернатних закладів, оперативно реагувати на проблеми, що виникають у таких сім’ях, допомогти дітям реалізувати себе та не почуватися покинутимиʺ.

Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проекту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну. Одним з результатів проекту стане підготовка рекомендацій до 5 регіональних планів реалізації реформи з трансформації інтернатних закладів (ДІ - реформа). Також за результатами проекту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації.

ʺДля нас, Української мережі за права дитини, цей проект є професійним викликом. Важливо виявити реальні причини потрапляння дітей до інтернатів, знайти можливості громад для підтримки ресурсних сімей і зберегти дітей в рідних безпечних сім'ях, підтримати фахівців соціальної роботи і спеціалістів служб у справах дітейʺ, – зазначає Дар’я Касьянова, Голова правління ГС ʺУкраїнська Мережа за Права Дитиниʺ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ