Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: На Волині вшанували память легендарного лікаря УПА
Слухай онлайн
Волинь

На Волині вшанували пам'ять легендарного лікаря УПА

У Камені-Каширському вулицю, яка раніше носила назву радянського розвідника-диверсанта Миколи Кузнецова, нарешті перейменували. Тепер їй присвоєно ім’я лікаря міста Каменя-Каширського, легендарного лікаря УПА Євгена Карановича. Таке рішення в рамках Закону про декомунізацію прийняли нещодавно депутати міськради

Євген Каранович «Караван» за німецької окупації в медичній службі УПА був лікарем на Волині. У війну під час нальотів німецької авіації і бомбардувань міста виконував надскладні операції пораненим, врятував сотні людських життів. Деякий час був лікарем УПА в загоні «Озеро». У 1943-ому поблизу села Хотешів (в районі села Мельники-Річицькі Ратнівського району) Каранович разом із медсестрою Марією та невідомими чотирма їхніми охоронцями потрапили у засідку, яку влаштували радянські партизани загону Федорова. Зав’язався бій, в якому загинув лікар Євген Каранович, медсестра Марія та інші повстанці. Похоронили їх урочисто на цвинтарі біля Хотешівської церкви у спільній могилі полеглих вояків УПА. На ній встановлено меморіальну дошку.

Крім вулиці Кузнецова, процес декомунізації торкнувся ще трьох вулиць та провулку міста. Зокрема, вулицю Дзержинського депутати перейменували на Йова Кондзелевича — відомого іконописця, а Комсомольську — на Світанкову. Вулиця та провулок Котовського відтепер носитимуть назву Князів Острозьких, які були відомими меценатами.

Волинь

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ