Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Закарпатті 214 населеним пунктам надали статус гірських

На Закарпатті 214 населеним пунктам надали статус гірських. Основним критерієм є їхнє розташування на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря.
Фото Гал-інфо

Про це на офіційному сайті Закарпатської ОДА повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка.

Такі зміни пов’язані з новим адміністративно-територіальним устроєм України.

Зазначається, що найбільше гірських населених пунктів на території Закарпатської області в Хустському районі - 80, в Мукачівському – 43, по 28 у Тячівському та Рахівському районах, в Ужгородському - 35.

"Мешканці гірських населених пунктів мають низку пільг. Зокрема, для них розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20%, а тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25%", - повідомив Петрушка.

Відтепер в Україні налічується 714 гірських населених пунктів, які розташовані на території 86 територіальних громад, та входять до складу 16 районів у 4 областях (Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій).

Відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» до гірських населених пунктів належать міста, селища міського типу, селища, сільські населені пункти, які розташовані у гірській місцевості, мають недостатньо розвинуті сферу застосування праці та систему соціально-побутового обслуговування, обмежену транспортну доступність.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ