Слухай онлайн
Культура

На здобуття Премії імені Лесі Українки цього року претендують 45 творів

Держкомтелерадіо завершив прийом заявок на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2019 рік. Про це повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо.

Загалом на розгляд Комітету з присудження премії у чотирьох номінаціях надійшло 45 творчих робіт. Вітчизняні видавництва і видавничі організації, творчі спілки та асоціації висунули на здобуття премії 30 різножанрових літературних творів - від казок до романа-фентезі, написаних сучасними авторами для дітей та юнацтва.

Також для участі у конкурсі видавцями подано роботи українських художників-графіків до 8 книжкових видань для дітей.

Крім того, на розгляд Комітету надійшло 2 театральні лялькові вистави. Це драма-феєрія ʺЛісова пісняʺ для вікової категорії 7+ Полтавського академічного обласного театру ляльок та вистава ʺПро Івана і Котаʺ, створена творчим колективом Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки в гуцульській манері за мотивами української народної казки ʺПро Івана Багатогоʺ.

У номінації ʺКінотвори для дітей та юнацтваʺ на здобуття премії висунуто 5 робіт: анімаційні фільми ʺПуповинаʺ, ʺВикрадена принцеса: Руслан і Людмилаʺ і ʺМикита Кожум’якаʺ, а також два ігрових фільми - ʺПригоди S Миколаяʺ та ʺОлександр Заступник Сумськийʺ, присвячений Герою України Олександру Аніщенку, який загинув, захищаючи незалежність України у 2014 році.

З переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ