Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Нафтогаз вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів на Львівщині

НАК "Нафтогаз" запустила дослідження на Львівщині, з метою пропрацювати технологію та виробничий процес видобутку природного газу з вугільних пластів.

Про це пише пресслужба НАК "Нафтогаз".

У компанії переконані, що технологія має значні перспективи. Може допомогти зміцнити енергонезалежність України, збільшити безпеку шахтарів, сприяти євроінтеграційним процесам України та створити додаткові можливості для розвитку місцевих громад.

"Україна має одне з найвищих значень вмісту метану на тонну вугілля (в середньому 2,5 м3/т у Канаді та до 25 м3/т в Україні) та 7 місце у світі за запасами вугілля. Тому ця технологія у нас має значні перспективи. Наразі тривають дослідні роботи на обраній спільно з ДП «Львіввугілля» ділянці, а наприкінці 2023 року, у випадку успішних результатів досліджень,  ми плануємо повноцінно запустити проєкт та розпочати буріння", – розповів голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.

За основу взято досвід застосування технологій із вилучення метану з вугілля (Coal Bed Methane), який вивчили фахівці Групи Нафтогаз на виробничих майданчиках США, Китаю, Канади.

Як зазначив Чернишов, у світі цю технологію вже давно використовують: "До прикладу, в США видобуток метану вугільних пластів перевищує 60 млрд куб. м на рік, що майже втричі більше річного споживання газу в Україні. У нас також є значні перспективи і ми маємо їх використовувати"

Окрім додаткового внеску для зміцнення енергонезалежності України, технологія допоможе зробити безпечнішим видобуток вугілля.

Метан вугільних пластів впродовж сотень років розглядався виключно як «ворог шахтарів», джерело вибухів і раптових викидів вугілля й породи в шахтах. На боротьбу з ним витрачалися і продовжують витрачати значні матеріально-технічні, енергетичні та трудові ресурси. 

Довідково

Метан вугільних родовищ – попутна корисна копалина, яка міститься у вугільних пластах і вмісних породах. Шахтний метан як побічна корисна копалина використовується понад 50 років. На метан вугільних родовищ як самостійну корисну копалину за кордоном звернули увагу після нафтової кризи 1973 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ