Бойовий медик Дмитро з командою встигли евакуювати з поля бою майже дві сотні бійців.
У лютому, коли розпочалось повномасштабне вторгнення, 27-річний Дмитро, за фахом ортопед-травматолог, саме працював у столичній лікарні. Він, грек за паспортом, приїхав до Києва вчитися і тут залишився.
Відтак спершу рятував поранених на Київщині, після її звільнення поїхав на передову, в Першому медоб'єднанні Львова.
Під час чергової спецоперації медик втратив праву руку. Про те, що правої кисті у хлопця більше немає, він зрозумів лише в лікарні.
“Мене тримають дві медсестри, а я куксою б’ю об стінку і кричу”, – такою була Дмитрова перша реакція на травму. Для молодого лікаря вона означала кінець: ортопед-травматолог більше ніколи не візьме до рук скальпеля. Це кінець кар'єри й, як тоді здавалося, життя", – йдеться в повідомленні.
Загалом, аби врятувати м’язи передпліччя та довжину кінцівки, Дмитрові зробили п’ять операцій у трьох різних містах. За цей час він встиг одружитися й вирішив отримати протез у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова.
Протезисти встановили медику біонічну кінцівку українського виробника Esper Bionics. Її для хлопця придбала ІТ-компанія Symphony Solutions. Він став другим, хто отримав такий протез у центрі.
За словами медиків, нині Дмитро проходить реабілітацію та вчиться жити з “новою рукою”. З її допомогою він уже друкує смс в телефоні, бере горнятко з кавою чи дістає навушники. Щобільше, щойно тимчасову конструкцію протеза замінять на постійну – а це буде за тиждень – він знову поїде на передову, боротися за життя наших захисників і захисниць. Хлопець переконаний: біонічна кінцівка допоможе повернутися до лікарської практики та врятувати ще не одну сотню життів.
Аби кожен українець, який втратив руку у війні, отримав шанс повернутися до повноцінного життя, Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова спільно з благодійною платформою Dodro.ua оголосили проєкт «Протези для незламних». Мета: зібрати сто мільйонів гривень. Долучитися може кожен на сайті dobro.ua – проєкт «Протези для незламних».