Працівники хімічної лабораторії провели вимірювання на визначення забруднення атмосферного повітря викидами від автомобільного транспорту. Найбільш забрудненими виявились 7 перехресть із 37 обстежених.
Як розповіли в ECO CLUSTER UA, впродовж першого кварталу 2024 року працівниками хімічної лабораторії КП ‘’Адміністративно-технічне управління’’ проводились спостереження за станом атмосферного повітря на 37 перехрестях Львівської громади.
Відповідно до проведених замірів найчистішими перехрестями, на яких відсутні перевищення, за якими характеризують забруднення повітря, у Львові є:
- перехрестя вул. Шпитальна – вул. Данилишина (біля пішохідного переходу зі сторони буд. № 7 на вул. Данилишина);
- перехрестя вул. Дорошенка – вул. Словацького (біля пішохідного переходу, зі сторони буд. № 36 на вул. Дорошенка);
- перехрестя вул. С. Бандери – вул. Антоновича – вул. Русових (біля пішохідного переходу зі сторони буд. № 71 на вул. Антонича).
Водночас найбільш забрудненими перехрестями з перевищенням максимально разової гранично допустимої концентрації по оксиду вуглецю та діоксиду азоту є:
- перехрестя пр. Червоної Калини – вул. Хуторівка (біля пішохідного переходу зі сторони Верхнього Шувару);
- перехрестя вул. Стрийська – вул. Ш. Руставелі – вул. І. Франка – вул. Зарицьких (біля пішохідного переходу зі сторони буд. № 79 на вул. І. Франка);
- перехрестя вул. Городоцька – вул. Збиральна (навпроти автостанції на вул. Городоцькій);
Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик зазначила, що як показують дослідження, одним з основних джерел забруднення вулиць і перехресть нашого міста є автомобільний транспорт. Особливо відчутно зростаючий рівень забруднення на перехрестях та вулицях з інтенсивним рухом в години пік.
Водночас Олена Війтик додала, що експеримент з впровадження "зеленої хвилі" в рамках роботи світлофорів дає свій позитивний результат, але в місті ще залишається ряд проблемних перехресть, де слід працювати над збільшенням пропускної здатності.