Слухай онлайн
Війна на Донбасі

Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі

Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі
Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі
Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі
Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі
Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі
Окупанти зосереджують гаубиці і танки на Луганському напрямі
1/3
Як інформують у прес-центрі ООС, окупанти, порушуючи Мінські домовленості, зосереджують гаубиці і танки в районі Круглика, Мирного та Хрустального

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що російсько-окупаційні війська нарощують кількість важкого озброєння, насамперед самохідних гаубиць і танків, на Луганському напрямку та не бажають адекватно реагувати на висновки міжнародних спостерігачів СММ ОБСЄ. Збройні формування Російської Федерації продовжують грубо порушувати визначені Мінськими домовленостями лінії відведення важкого озброєння.

За даними звітів, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ 18 травня зафіксувала озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення у непідконтрольних Урядові України районах - 2 самохідні гаубиці (2С1) і 4 буксирувані гаубиці (Д-30) біля населеного пункту Біле на захід від Луганська і 8 буксируваних гаубиць (Д-30) неподалік неленого пункту Михайлівка.

Водночас 16 травня команда СММ зауважила, що в місцях розміщення відведеного важкого озброєння на непідконтрольній урядові територіях Донецької області дотепер бракує 15 мінометів (ПM-38, 120 мм) і 17 буксируваних гаубиць (Д-30).

18 травня також було виявлено озброєння, яке знаходиться за лініями відведення, але й за межами виділених місць зберігання – 20 танків (Т-64 — 13 од. і Т-72 — 7 од.) на полігоні поблизу населеного пункту і 18 буксируваних гаубиць ( 2A36 ʺГіацинт-Бʺ, 152 мм та 2А65 ʺМста-Бʺ, 152 мм) на об'єкті біля населеного пункту Хрустальний.

20 травня спостерігачі бачили 8 танків (Т-64) на полігоні біля Круглика, одну самохідну гаубицю (2С1 ʺГвоздикаʺ, 122 мм) та 4 буксирувані гаубиці (Д-30) на полігоні біля населеного пункту Мирне за 28 км на південний захід від Луганська.

Також є ознаки військової присутності та присутності військового типу в зоні безпеки
на непідконтрольних Урядові України територіях. 17 травня безпілотний літальний апарат СММ виявив 12 бронетранспортерів та 3 зенітні установки (ЗУ-23-2), 19 травня команда СММ зафіксувала ще одну зенітну установку ( ЗУ-23, 23 мм) на території об’єкта поблизу Первомайська. 19 травня БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив один танк на території об'єкта в місті Луганськ.

18 травня БПЛА СММ дальнього радіусу дії зафіксував два бронетранспортери (МТ-ЛБ) і одну зенітну установку ЗУ-23-2, встановлену на бронетранспортер (МТ-ЛБ) у населеному пункті Софіївка на північний схід від Донецька. 19 травня міні-БПЛА СММ виявив 2 МТ-ЛБ і один гусеничний тягач (ВТ-55) у населеному пункті Кадіївка у 50 км на захід від Луганська.

Безпілотний літальний апарат СММ дальнього радіусу дії виявив одну бойову броньовану машину (ББМ) поблизу населеного пункту Земляне, що на північний захід від Луганська, одну зенітну установку (ЗУ-23) біля населеного пункту Голубівське, одну МТ-ЛБ у населеному пункті Катеринівка, дві ББМ неподалік від населеного пункту Надарівка на захід від Луганська, одну зенітну установку (ЗУ-23) поряд з населеним пунктом Миколаївка на схід від Луганська та дві броньовані ремонтно-евакуаційні машини у Луганську.

Українська сторона СЦКК зазначає, що такі дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей, взятих на себе зобов’язань в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи щодо відведення озброєння, та про стійку зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");