Слухай онлайн
Cуспільство

Окупаційний суд у Криму призначив Івану Яцкіну 11 років ув'язнення

У п'ятницю, 21 травня, підконтрольний російській окупаційній владі так званий «Верховний суд Криму» оголосив незаконний вирок громадянину України Івану Яцкіну за сфабрикованою кримінальною справою за нібито «збір та передачу Україні інформації, що становить державну таємницю Росії».

Про це повідомила на своєму Telegram-каналі український омбудсмен Людмила Денісова.

Йому призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму та один рік обмеження волі адміністративного нагляду після закінчення терміну.

"Цей незаконний вирок так званого суду є демонстрацією системних політичних репресій окупаційної влади стосовно наших громадян, які вільно висловлюють проукраїнську позицію на території тимчасово окупованого Криму", - заявила Денісова.

Вона закликала міжнародну спільноту посилити тиск на РФ задля захисту прав громадян, які залишилися проживати на території тимчасово окупованого Криму та звільнити усіх політичних в'язнів.

Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року в Криму. Під час обшуків у нього вилучили документи українського зразка і ноутбук. Самого Івана ще до початку обшуку заарештували.

Микола Полозов, який є його адвокатом, говорив, що Яцкіна переслідують за проукраїнську позицію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ