Індійські дженерики мають дуже низьку ціну, що практично гарантує їм перемогу в тендері, - Лівий берег.
У затвердженій МОЗ номенклатурі закупівлі ліків для дитячої онкології фігурують препарати індійської фірми сумнівної якості. Про це LB.ua повідомила Оксана Корчинська, голова опікунської ради дитячої лікарні “Охматдит”, народний депутат і заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я.
"Це не просто крейда, це препарати, які спричиняють у хворих сильну інтоксикацію, - говорить Корчинська. - Дитячі онкогематологи вважають, що жоден із цих препаратів використовувати не можна. Свого часу їх зняли з реєстрації, але за останні два роки їх поступово перереєстрували. Я багато разів зверталася до керівництва МОЗ і Державного експертного центру з проханням перевірити, чи проходили ці препарати клінічні випробування, як належить. Але так і не домоглася розслідування. Мова про препарати, які постачає група компаній Бориса Литовського (відома на ринку особистість із дуже поганою репутацією, LB.ua вже писала про нього - Ред.)".
Препарати індійської фірми «Венус Ремедіс» і ще кілька найменувань (див. документ) мають найнижчу ціну, що практично гарантує їм перемогу в мозівському тендері.
Також Корчинська повідомила, що батьки та волонтери змушені знову збирати кошти на найнеобхідніше для хворих на рак дітей, незважаючи на те, що в попередні роки МОЗ виділяло на закупівлю достатню кількість грошей - торік це було 400 млн грн.
“Як це відбувається? Закуповується більше препаратів, потреба в яких менша, тому що за них є відкати. Вони залишаються на складі, але їх знову закуповують у великій кількості на наступний рік. А тих препаратів, дистриб'ютори яких не дають відкатів, купують стільки, що їх вистачає тільки на півроку", - говорить Корчинська.
Нагадаємо, ВІЛ-інфіковані досі не можуть дочекатися ліків, закуплених для них МОЗ торік.