Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Основне запитання - до керівників операції, - Луценко про причини розстрілу у Княжичах

Основне запитання - до керівників операції, що прийняли безграмонте рішення, що завершилось трагедію, - сказав у коментарі журналістам 10 грудня Генпрокурор України Юрій Луценко, коментуючи безпрецедентну трагедію, що сталася у Княжичах у Броварському районі Київської області: правоохоронці перестріляли самі себе, загинуло 5 осіб.

Нагадаємо, що 4 грудня в селищі Княжичі Броварського району п'ятеро співробітників поліції загинули внаслідок перестрілки.

Група затримання карного розшуку (розвідка) вичікувала в залишеному будинку грабіжників. Неподалік в мікроавтобусі була працівники спецпідрозділу КОРД. І от в одному з будинків спрацювала сигналізація. На місце події приїхав наряд Держслужби охорони. Вони пішли слідом, що був на снігу. Він їх привів до покинутого будинку де сиділи у засідці працівники карного розшуку. Службовці держохорони прийняли їх за грабіжників, а тому почали «пакувати в машину. Але тут з’явилась група КОРДу, яка вирішила, що співробітників розвідки захопили злочинці. Сталася перестрілка, в результаті якої загинуло двоє співробітників Держслужби охорони, двоє поліцейських-розвідників і співробітник спецпідрозділу КОРД.

7 грудня з цього приводу відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Про перебіг засідання написала прес-служба МВС. Отож, за словами т.в.о. Голови Національної поліції України Вадима Трояна, у вересні цього року у Шевченківському районі Києва було вчинено розбійний напад на чоловіка, який займався обміном валют. Група з чотирьох нападників, переодягнених у формений одяг працівників СБУ і озброєних автоматами Калашникова, заволоділи грошима у сумі 2,4 млн. гривень і 20 тисяч доларів.

За цим фактом слідчі Шевченківського управління поліції розпочали кримінальне провадження. У його рамках правоохоронці отримали інформацію про планування членами групи розбійного нападу у с. Княжичі. Відтак керівництвом поліції Києва було прийнято рішення про проведення профілактичних заходів для запобігання вчиненню тяжкого злочину.

Працівники поліції також встановили одного з членів злочинної групи, а пізніше – ще сім причетних осіб. Зараз всі восьмеро членів злочинного групування затримані, троє – заарештовані на 2 місяці.

Т.в.о. Голови Національної поліції України наголосив, що зараз триває службове розслідування обставин інциденту. Від служби відсторонено 25 поліцейських, які брали участь у спецоперації – 5 керівників і 20 підлеглих.

«Коли закінчиться перевірка, ми подамо її висновки до Генеральної прокуратури, як це передбачено законом, і визначимося з дисциплінарною складовою: хто в чому порушив яку інструкцію і хто чий наказ не виконав», – підкреслив Вадим Троян, додавши, що Генпрокуратура дасть оцінку діям поліцейських під час спецоперації у Княжичах.

Перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук зазначив, що зараз слідчі прокуратури вилучили всі необхідні для розслідування документи – накази, інструкції тощо. Крім того, слідчими вилучено кулі і зброю поліцейських, які направлено на експертизу.

Зараз триває процес розслідування обставин спецоперації, під час якої в результаті перестрілки загинули п’ять працівників поліції. Кримінальне провадження вже нараховує чотири томи зібраних матеріалів. Після завершення розслідування матеріали будуть передані до суду.

Заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності народний депутат Микола Паламарчук зазначив, що в рамках оперативно-розшукової справи були чітко прописані дії усіх учасників спецоперації. Однак відбулася нештатна ситуація, яка змінила все.

За його словами, операція проводилася відповідно до чинного законодавства, хоч у ній є і непрофесійні дії працівників поліції. Водночас керівництво Національної поліції безперешкодно надало народним депутатам усі матеріали та можливість із ними ознайомитися.

«Ми дійсно побачили, що там є усі необхідні дії керівництва для того, щоб знешкодити та затримати ту групу, яка скоїла тяжкий злочин. Ми там не бачимо абсолютно ніяких «розбірок» між поліцією. Усі відповіді ми отримаємо після завершення слідства, але відомчих «розбірок» там не було», – підкреслив Микола Паламарчук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ