Слухай онлайн
Cуспільство

Освітяни вшанували пам’ять Митрополита Петра Могили

Департамент освіти і науки Львівської ОДА спільно з Науковим товариством ім. Шевченка вшанував ювілейні 425 років від дня народження та 375 роковини смерті Петра Могили (31.12. 1596 – 11.01.1647), організувавши всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар на тему «Митрополит Петро Могила як реформатор Церкви та освіти».
фото - пресслужба ЛОДА

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

До заходу долучились освітяни і науковці зі Львова, Києва, Одеси, Запоріжжя та інших міст України.

«Будучи представником молдовського роду, лицарем з бойовими звитягами, Петро Могила найбільше прислужився Україні в царинах освіти та церковних реформ, а звершення, які він залишив по собі, увічнили його ім’я в усьому християнському світі», - наголосила заступниця директора департаменту, кандидат філософських наук Ольга Котовська.

Науковий секретар Наукового товариства імені Шевченка, кандидат історичних наук Андрій Фелонюк познайомив учасників семінару з основними віхами біографії Петра Могили.

Інтерес слухачів викликала наукова розвідка Василя Кметя «Львівські контексти реформ митрополита Петра (Могили)». Доповідач - директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент кафедри  давньої історії України та архівознавства ЛНУ – розкрив передумови та ідейні витоки церковних і освітніх звершень Петра Могили, вказав на львівські джерела норм, що їх запровадив Митрополит у життя Української церкви та Київської колегії.

Виступ члена НТШ, наукового співробітника Інституту історії України НАН України та Національного музею історії України, кандидата історичних наук Ярослава Затилюка зацікавив тим, що був багато ілюстрований світлинами, на яких зображені сторінки  раритетних видань, фундатором, а часто і співавтором яких був Петро Могила.

У рамках семінару відбулася також презентація книги «Протоколи української мудрости» укладеної Богданом Горбовим до 115-ти річчя діяльності Товариства українських наукових викладів ім. Петра Могили. Автор цієї книги – головний редактор видавництва “Левада”, заступник Голови ТНВ ім. П. Могили. У своєму виступі Богдан Горбовий представив учасникам семінару завдання та історію Товариства (1906-1939), познайомив з внеском у його діяльність львівських науковців – членів НТШ. Слово про самого автора книги «Протоколи Української Мудрості» виголосив журналіст-міжнародник та громадський діяч, член експертної ради департаменту науки та освіти Львівської ОДА Марко Сімкін.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ