Партизанська робота на окупованому Донбасі, яка розпочалася ще в 2014 році, триває досі. Про це UATV розповів колишній партизан, який був у полоні бойовиків, Герой України Володимир Жемчугов.
“З 2007 року я жив і працював у Грузії. В Красному Лучі (Луганська область) жили мої батьки та батьки дружини. Я регулярно, 2-3 рази на рік, приїжджав туди. Коли ми приїхали до батьків 2014 року, я побачив, що там відбувається, і вирішив повернутися на батьківщину, допомагати. У травні ще не думав ні про який партизанський рух. Я повернувся для того, щоб якось впливати на народ, який я знав, з яким виріс, щоб якось спонукати їх до протесту та протидії російській окупації. Це було у травні-липні. На жаль, вже з весни таких же проукраїнських патріотів, як я, знаходили в посадках зі зв’язаними скотчем руками за спиною та простреленими головами. Російські служби щільно працювали в цьому напрямку, вираховували таких людей. Ми зрозуміли, що залишилося тільки брати зброю і з нею боротися за нашу землю”, – розповідає Володимир Жемчугов.
За його словами, остання партизанська операція у Луганській області – підрив мосту в травні цього року. Цим мостом поставляли озброєння з Росії бойовикам.
“Остання дуже гучна партизанська акція – підірвано стратегічно важливий міст між Красним Лучем і Луганськом. Таким чином перекрили кілька артерій: автомобільну трасу Харків–Ростов і Краснодон–Перевальськ, залізничні гілки Ростов–Красний Луч, Ростов–Дебальцеве”, – говорить колишній партизан.
З червня цього року його призначено радником міністра інформаційної політики з питань освітніх проектів. До цього Володимир Жемчугов займався громадською діяльністю – разом із дружиною і декількома благодійними організаціями проводив аукціони для допомоги сім’ям полонених по всій Україні.
“Потім узявся за національно-патріотичне виховання молоді, відвідував школи, інститути, військові виші. І розповідав їм про Донбас, що там відбувається й відбувалося в 2014 році, чому там все так склалося, що на сьогодні там зовсім не громадянська війна, а російська окупація. У травні я поділився тим, чим займаюся, і мене запросили до Міністерства інформполітики, запропонували там роботу”, – розповідає Володимир Жемчугов.
“Я зробив серйозний вояж (після звільнення з полону та курсу лікування, – авт.), був уСтрасбурзі, Берліні, в канцелярії Ангели Меркель, в Міністерстві закордонних справ, Бундестазі, зустрічався з конгресменами США, з політиками Італії, Франції, Чехії. Усіх їх цікавила людина з окупованої території, колишній шахтар. Найчастіше мене запитували, що таке Донбас, як усе було в 2014 році, як відбувалися референдуми”, – говорить радник міністра.
За його словами, нині ще не всі іноземні партнери розуміють, що Росія несе реальну загрозу для всього світу.