Слухай онлайн
Економіка

Під час карантину Львівщина підтримала бізнес на 178 млн грн

Львівщина - серед лідерів в Україні в частині надання допомоги бізнесу з часткового безробіття під час карантину. Про це сьогодні, 21 липня, під час підсумкового брифінгу розповів очільник Львівської ОДА Максим Козицький.
Максим Козицький, Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Наприкінці квітня Уряд спростив умови участі у програмі «Доступні кредити 5-7-9%» для мікро- та малого бізнесу. Зокрема, пом’якшив вимоги до обов’язкової прибутковості бізнесу, зняв обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту. Це дозволило збільшити кількість виданих кредитів, зокрема, і у Львівській області. У червні та за два тижні липня видали 54 кредити на суму 58, 285 млн грн.

“Вимушені карантинні заходи і період пандемії гостро відчули наші підприємці. Влада зробила все можливе - на рівні держави і області, щоб їм допомогти. Позичали кошти в основному підприємці, що працюють в галузі сільського господарства, переробної промисловості, торгівлі, охорони здоров’я тощо. Отримані кредити допоможуть підприємцям реалізувати інвестиційні проекти, поповнити обігові кошти, рефінансувати кредити, які вони отримували раніше”,- наголосив Максим Козицький.

Окрім того, вжито заходів, щоб допомогти підприємцям не втратити через карантин працівників.

“Допомога з часткового безробіття виплачується роботодавцю центрами зайнятості у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину, які в свою чергу роботодавець зможе виплатити працівникам як допомогу. Приємно, що в частині надання допомоги з часткового безробіття під час карантину Львівщина посідає перше місце в Україні “, - додав очільник області.

Відтак, станом на 17 липня Львівський обласний центр зайнятості та його відділення призначили 15,5 тис роботодавцям та фізичним особам-підприємцям - допомогу з часткового безробіття. Найбільше нею скористалися жителі Львова, Дрогобиччини і Стрийщини. Компенсаційні кошти для допомоги з часткового безробіття вже призначені 35714 особам. Загальна сума коштів, яку виділили, - 178 млн грн.

Допомогою для підприємців є й те, що на період карантину ввели мораторій на проведення податкових перевірок. Зараз відтерміновують застосування штрафних санкцій, не нараховують пеню.

Органам місцевого самоврядування надали право приймати рішення про внесення змін не тільки щодо зменшення ставок єдиного податку, а також щодо зменшення ставок з плати за землю та/або податку на нерухомість щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ