В окремих випадках буде передбачено отримання посвідки на тимчасове проживання, зокрема для тих, хто захищав українських політв'язнів або іншим чином допомагав Україні.
Про це повідомляє УНІАН з посиланням на брифінг постпреда президента України в Автономній Республіці Крим Таміли Ташевої.
Вона нагадала, що за дорученнями президента триває робота над стратегією відновлення Криму після деокупації, базові положення якої презентували на другому саміті Кримської платформи. Зараз триває наповнення стратегії конкретними програмами.
Зокрема, стратегія передбачає інвестиції у розвиток туризму, дорожню інфраструктуру та інтеграцію Криму у європейську мережу доріг, розвиток швидкісного залізничного сполучення, морський пасажирський транспорт, розвиток авіасполучення, можливості інтеграції енергосистеми Криму до європейської системи, розвиток промисловості тощо.
Ташева повідомила, що для напрацювання першочергових кроків держави у деокупованому Криму на базі представництва утворено відповідну робочу групу із 36 експертів.
"На перехідний період передбачається створення військових та військово-цивільних адміністрацій...", — уточнила постпред.
За її словами, за майже 9 років окупації у Криму розглянуто понад 1 мільйон незаконних судових справ, з яких понад 100 тис. — кримінальні.
"Однозначно, будуть переглянуті рішення, які порушили права та законні інтереси громадян або інтереси України", — пояснили вона.
Також посадовиця наголосила на тому, що існує проблема із реєстрацією померлих та народжених, адже за час окупації в Криму народилося близько 200 тис. дітей, з яких в українських реєстрах зареєстровані лише близько 11%, а із понад 300 тис. померлих жителів Криму — менше ніж 2%.
Вона зауважила, що кожен кримчанин, якого загарбники незаконно позбавили права власності, після деокупації має право на отримання компенсації чи повернення майна.
"Наголошуємо, що усі ці росіяни, які приїхали до Криму за час окупації, мають повернутися до Росії або будуть видворені після деокупації як іноземці, які незаконно перебувають на території України. Звісно, ми будемо передбачати отримання посвідки на тимчасове проживання в окремих випадках, установлених законом... Зокрема, тим, хто захищав наших політв'язнів або іншим чином допомагав Україні боротися з окупантом", — уточнила Ташева.
Вона також розповіла, що наразі триває підготовка до першого парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи у Загребі, що відбудеться 24 жовтня.
Нагадаємо, росія в березні 2014 року після введення військ окупувала український Крим і почала дестабілізувати ситуацію на Донбасі. 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
Фото: Depositphotos