Слухай онлайн
Політика  |  Кримінал

Польський суд дозволив арешт 98-річного українця за підозрою у військових злочинах

Люблінський районний суд задовольнив клопотання прокурорів Інституту національної пам'яті Польщі (ІНП Польщі) про тимчасовий арешт громадянина США українського походження - 98-річного Майкла К., який підозрюється в скоєнні злочинів проти людства, а також у військових злочинах.

Раніше ІНП повідомив, що Майкл К. (Михайло К.) «23 липня 1944 роки як командувач роти Українського легіону самооборони (УЛС - українське військове формування в складі збройних сил Третього Рейху - ред.) видав підлеглим солдатам наказ здійснити вбивства жителів сіл Хланів , Колонія Хланів і Колонія Владиславин, а також спалити всі будинки цих населених пунктів». Внаслідок акції загинули 44 людини. Також його звинувачують в участі у жорстокому придушенні в 1944 році Варшавського повстання.

Як зазначив представник окружного суду в Любліні Даріуш Абрамович, докази, представлені ІНП Польщі, вказують на високу ймовірність того, що підозрюваний скоїв ці злочини. На думку суду, він не має постійного місця проживання, тому немає жодної можливості для проведення проти нього процесуальних дій. «Існує також побоювання, що підозрюваний може втекти та переховуватися», - сказав представник суду в Любліні.

Рішення суду відкриває ІНП шлях до процедури екстрадиції.

Раніше, ізраїльський журнал Haaretz повідомив, що американське агентство The Associated Press розповіло про 98-річного чоловіка Майкла (Михайла) Каркоця. Кримінальне провадження щодо американця українського походження відкрили в 2013 році після того, як агентство з'ясувало, що під час Другої світової війни він командував підрозділом солдатів, які були на службі гітлерівської Німеччини. Тоді його звали Михайло Каркоць. Його підрозділ нібито спалювали будинки, в яких збирали жителів сіл, в тому числі жінок і дітей. У 2015 році Німеччина відмовилася проводити власне розслідування у цій справі через стан здоров'я чоловіка.

Сім'я Майкла (Михайла) Каркоця заперечує, що він здійснював військові злочини. Один з його синів - Андрій - відмовився коментувати заяву польської прокуратури. Він стверджує, що його батько ніколи не був в Польщі, а звинувачення, які висуває йому агентство Associated Press - це частина пропутінської кампанії з поширення «неправдивих новин». Сім'я вважає ці звинувачення «обурливими і необґрунтованими наклепами».

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ