У прес-службі Дрогобицької міської ради повідомили, як поводити себе з 11 травня та що потрібно знати.
З 11 травня Уряд прийняв рішення про пом’якшення карантину.
У п’ятницю, 8 травня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання комісії ТЕБ та НС.
На початку засідання Тарас Кучма подякував присутнім за витримку, виважені дії та прийняті рішення, завдяки яким вдалося втримати під контролем ситуацію з недопущення поширення коронавірусу у місті.
Одним з таких прикладів є відкриття ринку, за результатами перевірки якого контролюючі органи надали позитивну оцінку щодо дотримання правил карантину.
Також Тарас Кучма закликав поліцію жорсткіше діяти по відношенню до порушників, адже одні підприємці сумлінно дотримуються правил карантину, а інші спільно зі стихійними торговцями демонстративно ігнорують ці правила.
"Ми не даємо дозволи, ми запровадили процедуру повідомлення про початок роботи для того, щоб рекомендувати підприємцям як діяти з 11 травня в умовах дотримання правил карантину", – прокоментував рішення комісії ТЕБ та НС Тарас Кучма.
На підставі рішення Кабміну та позицій учасників засідання, комісією ТЕБ та НС прийнято наступне рішення щодо відновлення роботи низки суб’єктів господарювання та послаблення правил карантину на території Дрогобича:
1. Продовжити до 22 травня 2020 р. в місті Дрогобичі карантин.
1.2. Дозволити з 11 травня 2020 р.:
1.2.1. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон;
1.2.2. Відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
1.2.3. Роботу закладів торговельного і побутового обслуговування населення відповідно до поданих декларацій про дотримання протиепідемічних заходів визначених головним санітарним лікарем України. Робота відповідних закладів дозволена винятково за умов дотримання наступних вимог: соціальне дистанціювання, масковий режим, регулярна дезінфекція та дотримання протиепідемічних правил.
1.2.4. Торговельного (виключно в магазинах, зокрема магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.
1.2.5. Діяльність з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання зазначених послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який проводить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовлених самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів з проведенням контролю Держпродспоживслужби;
1.2.6. Діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління) без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів з урахуванням можливості доїзду працівників до закладу і належності працівників до груп ризику.
Безпосередній прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, може здійснюватися за рішенням власника (органів управління);
1.2.7. Діяльність підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань, а також телерадіоорганізацій, а також інших суб’єктів у сфері масової інформації, які забезпечують роботу засобів масової інформації та доставку контенту до телеглядача (провайдерів програмної послуги, операторів телекомунікацій, що забезпечують розповсюдження сигналу телебачення та радіомовлення), інших виробників аудіовізуального контенту;
1.2.8. Здійснення журналістами та іншими працівниками засобів масової інформації телевізійної зйомки, виробництва телевізійного продукту, іншої журналістської діяльності, зокрема на вулицях населених пунктів, у приміщеннях підприємств, установ, організацій, органів державної влади тощо, за умови обмеження кількості осіб, задіяних для виробництва телевізійного продукту в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та забезпечення усіх задіяних осіб засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
1.2.9. Проведення у театрах, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб), без глядачів за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів з урахуванням можливості доїзду працівників до закладу;
1.2.10. Діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів та стоматологічних кабінетів.
1.2.11. До 15 травня 2020 року провести перевірку щодо можливості функціонування агропродовольчого ринку ( на вул. В. Великого «Володар» та новоствореного ринку біля ринку «Чагарі») та надання дозволу відповідних дозвільних органів.
1.2.12. Звернутись до голови Дрогобицької РДА щодо проведення перевезень в межах району з дотриманням всіх протиепідемічних заходів та визначення можливості збільшення рейсів з спецпропусками особам, які проводять підприємницьку діяльність на території міста Дрогобича.