Зустріч високого рівня з питань запобігання і боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин на території України та за її межами відбулася 12 березня у Києві, - повідомляє прес-служба АДПСУ.
Учасники зустрічі обговорили виклики, нагальні потреби та ініціативи із запобігання та боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин, а також взаємодію між відповідними державними зацікавленими сторонами, державами-учасницями ОБСЄ та міжнародними організаціями.
ʺПротидія незаконному обігу зброї є передумовою безпеки в Україні та Європі. Ми запрошуємо міжнародних експертів долучитися до розроблення електронного класифікатора зброї, створення реєстру зброї та інтеграції інформаційних систем для підтримки здійснення контролю за зброєюʺ, – зауважив під час зустрічі заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.
У ході зустрічі також зазначалося, що Секретаріат ОБСЄ, діючи на підставі запиту Державної прикордонної служби України, здійснив оцінку потреб у боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин в межах та при перетині державних кордонів. Аналіз показав, що існує чітке усвідомлення безпекових загроз, пов’язаних з незаконним обігом зброї та вибухонебезпечних речовин, та наявність певних прогалин як в нормативному полі, так і у сфері інституційних спроможностей органів, які задіяні в цьому процесі.
ʺПротягом минулого року прикордонниками виявлено та вилучено 668 одиниць зброї, понад 22 тисячі боєприпасів та майже 59 кілограмів вибухових речовинʺ, - повідомив під час зустрічі заступник директора Департаменту оперативної діяльності Адміністрації Державної прикордонної служби Анатолій Смородський.
Для подолання проблеми, що обговорювалася, започатковано спільний з ОБСЄ проект ʺПосилення спроможностей Державної прикордонної служби у протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухівки через державний кордон Україниʺ. З цієї нагоди було проведено перше засідання Наглядової ради спільного з ОБСЄ проекту.
ʺПосилення спроможності прикордонної служби – це лише частина загального процесу, який охоплює набагато ширші компетенції. Ми маємо сконцентруватися й на посиленні оперативних спроможностей МВС, в тому числі підтримці криміналістичної служби. МВС зацікавлене не лише в обміні досвідом та вивченні передових європейських практик, але й у запровадженні міжнародної менторської програми з криміналістики у сфері обігу зброїʺ, – зазначив Сергій Гончаров.
Координатор діяльності ОБСЄ з протидії транснаціональним загрозам Раса Остраускайте відзначила досягнення МВС на шляху подолання проблеми незаконного обігу зброї та запевнила у подальшій підтримці проектів.