Слухай онлайн
Економіка

Президент наголошує, що підвищення пенсій буде здійснюватися постійно

Під час виступу на Раді регіонального розвитку Кіровоградщини Президент Петро Порошенко підкреслив, що з 1 березня цього року запроваджується нова практика підтримки найменш захищених верств населення – автоматична індексація пенсій.

За результатами індексації пенсії зростуть у понад восьми мільйонів пенсіонерів, а на Кіровоградщині – у 216 тисяч. 

ʺЦе не є жодним передвиборчим піаром, бо рішення про це ми разом із Прем’єр-міністром та Урядом прийняли ще у 2017 році. І від завтрашнього дня буде перша індексація. 50% збільшення йде за показником інфляції – 9,8% за минулий рік, 50% - за рахунок випереджаючого зростання заробітної плати, яка склала майже 24,6% в номінальному виразі. Таким чином, для пенсіонера пенсія збільшиться на 17%ʺ, - повідомив Президент.

ʺНаголошую, йдеться не про одноразову акцію, а в обов’язковому порядку, як ми заклали. Це має здійснюватися обов’язково щорокуʺ, - сказав Президент.

Глава держави також повідомив, що крім індексації, відбудеться виплата допомоги найменш забезпеченим верствам населення. ʺБо пенсіонери найбільше постраждали від війни. Якщо ми мінімальну заробітну плату суттєво підвищили і сьогодні вона складає 4170 грн, то пенсіонерам пенсія так не підвищуваласяʺ, - сказав Петро Порошенко та наголосив, що соціальна справедливість має бути спрямована на кожного, включно з тими, хто працював на низькооплачуваних роботах.

ʺІ якщо при індексації пенсія буде підвищена кому на 400 грн., кому на 600-800 грн., і на тисячу гривень. То ті, хто отримав пенсію на мінімальному рівні, вони теж пропрацювали 25-30-40 років. Я це знаю, бо зустрічаюся і дивлюсь в очі пенсіонерам. І я знаю як важко рахувати гривні, щоб дожити до наступної пенсії. Це чесна і відверта розмова. То їм, лише тому, що вони попрацювали санітарками, прибиральницями, пенсія підвищиться лише від 100 до 300 грн. І це мало. І ми мали знайти ті механізми та інструменти, які дозволять нам прорватися. Ми зробили все від нас залежне для того, щоб знайти ресурси, щоб підвищити пенсії пенсіонерамʺ,- сказав Президент.

Він повідомив, що за його ініціативи було знайдено вирішення проблеми за рахунок легалізації на пільгових умовах автомобілів з іноземною реєстрацією, так званих євроблях. Загальна сума надходжень до Пенсійного фонду станом на 22 лютого склала 13 млрд 600 млн гривень. Ці гроші дали можливість підвищити пенсії значній кількості пенсіонерів.

ʺЦього року зможемо підтримати один мільйон вісімсот тисяч пенсіонерів, які протягом березня та квітня отримають по 2410 гривень. Ця доплата виплачуватиметься рівними частинами разом з пенсією в березні та квітні – по 1205 гривень. В Кіровоградській області таку доплату отримають 56 тисяч пенсіонерів. Це ще один наш постріл в боротьбі з бідністюʺ, - наголосив Президент.

Глава держави наголосив, що допомога незахищеним верствам населення йде і через монетизацію субсидій. ʺДля нас це надзвичайно важливо. Раніше кошти платників йшли на субсидії в безготівковій формі і потрапляли на рахунки газорозподільчих компаній. Люди не мали можливість ні впливати, ні, якщо вони дуже ощадливо витрачають енергію, це ніякої мотивації їм не давалоʺ, - сказав Президент.

Петро Порошенко повідомив, що ʺсьогодні майже 4 млн отримувачів субсидій, з яких 70% пенсіонерів будуть мати можливість отримати в середньому 1600 грн. готівкою на руки, кожен місяць, починаючи з 1 березняʺ.

ʺЯ наголошую, що якщо теплий лютий, теплий березень, людина має можливість зменшити температуру і зекономити, вся різниця залишитися пенсіонеру, малозабезпеченому отримувачу субсидії, а не газовим олігархам. Я думаю, що це справедливоʺ, - наголосив Президент. ʺЯ думаю, що в середньому від 300 до 500 грн людина зможе точно зекономитиʺ, - додав він.

Глава держави зазначив, що в Кіровоградській області отримують субсидію 93 тисячі домогосподарств. 

Президент наголосив, що цей крок стане потужним стимулом енергозбереження. ʺЛюдина перед тим, як йти і сплачувати платежі піде і перевірить лічильник. Чи правильно нарахували ці кошти. Це прозорість ринку. Це те, що я хочу бачити. Впевнений в тому, що ситуація зараз буде змінюватися кардинальноʺ, - додав Петро Порошенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ