Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

При зміні законодавства зміняться критерії оцінки роботи слідчих

Голова Національної поліції України Сергій Князєв та керівник Головного слідчого управління Віталій Невгад анонсували зміни критеріїв оцінки роботи слідчих підрозділів під час наради за участі керівників слідчих підрозділів.

Голова Нацполіції Сергій Князєв наголосив, що робота слідчих підрозділів повинна бути переформатована відповідно до вимог, які поставлені перед Національною поліцією. Зокрема, увага поліцейських повинна бути зосереджена не на кількісному показнику, а на якісних розкриттях та розслідуваннях правопорушень, що можливе за умови позитивного клімату в підрозділі.

Протягом минулого року у провадженні слідчих перебувало понад 1,9 млн. кримінальних проваджень. З них до суду направлено матеріали майже в 130 тис. кримінальних проваджень, у яких розслідувано 211,5 тис. злочинів. До кримінальної відповідальності притягнуто понад 120 тис. осіб. У розслідуваних провадженнях відшкодовано 1,4 млрд. гривень збитків, що майже удвічі більше, ніж у 2017 році. 

"Крім того, припинено злочинну діяльність 237 організованих груп, у яких до кримінальної відповідальності притягнуто понад тисячу осіб", – зазначив Віталій Невгад.

Після набуття чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", яким визначено кримінальні проступки, до яких перейде майже 40 відсотків злочинів, які на цей час розслідуються слідчими. У зв’язку з цим Віталій Невгад анонсував зміну критеріїв оцінки роботи слідчих підрозділів та зазначив, що ефективність роботи слідчих буде оцінюватися по розслідуванню тяжких та особливо тяжких злочинів.

Він наголосив, що пріоритетними напрямами є розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи, корисливо–насильницької та економічної спрямованості, рейдерства. Також злочинів щодо активістів, працівників засобів масової інформації, у сфері незаконного обігу зброї та наркотиків, а саме викриття осіб, які займаються їх виготовленням та збутом, а також організованої злочинності.

Відтак для задоволення потреб суспільства необхідно переформатувати роботу слідчих підрозділів.

"Основним критерієм оцінки діяльності працівників поліції, насамперед, є думка населення. Адже рівень довіри громадян – це і є результат нашої роботи",–наголосив Віталій Невгад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ