Те, що кілька тижнів тому здавалося обнадійливою новиною, тепер виявилося лише дешевим трюком з "димом і дзеркалами". Росія не просто не пішла з Сирії, про що оголосив її президент. Вона навіть відправила ще більше військ і озброєння в близькосхідну країну. "Це ще раз доводить, що Володимиру Путіну не можна вірити", - пишуть на сторінках Newsweek експерти Heritage Foundation Алексіс Мрачек і Люк Коффі.
Вони нагадують, як 14 березня Путін офіційно оголосив про повернення військ своєї країни з Сирії. Дійсно, деякі підрозділи повернулися додому. Але, як пишуть автори, насправді ця заява була потрібна для того, щоб відволікти і зобразити Росію частиною вирішення війни в Сирії, а не частиною проблеми.
Навіть коли певні сили РФ залишали сирійську територію, з місця не зрушили всі системи ППО, винищувачі і бомбардувальники, а також сотні солдатів і загони спецназу. Автори нагадують, що коли Росія вторглася в Сирію, у неї була лише одна військова база в Тартусі. Тепер в неї є ще й додаткова військо-повітряна база поблизу Хмеіміма. Менш ніж через місяць під легендою про необхідність розмінування територій, Москва відправила ще більше військ в Сирію. Російські літаки продовжують проводити повітряні удари попри хитке перемир'я, умови якого були погоджені з США.
"Російський спецназ і військово-повітряні сили допомогли Асаду у боях за стародавнє місто Пальміра. Також є інформація про те, що триває підготовка атаки на Алеппо за підтримки російських сил", - пишуть експерти, додаючи, що просто зараз Росія транспортує артилерійські установки на північ Сирії.
За словами радника президента США з питань національної безпеки Бена Родеса, Барак Обама під час розмови сказав Путіну, щоб "Росія зосередила свої зусилля на дипломатичному процесі". Але не схоже, щоб Москва діяла за цією інструкцією.
"Росія не славиться тим, щоб дотримується слова. Москва постійно порушує угоду про перемир'я з Україною і продовжує відправляти зброю бойовикам", - йдеться в статті.
Автори припускають, що Росія посилює своє втручання в Сирії для того, щоб продемонструвати за допомогою грубої військової сили, що вона "світова держава". Іншим поясненням може бути і те, що Москва намагається добитися вигіднішої позиції на переговорах щодо України.
"В Грузії, Україні чи Сирії Путін буде робити все, щоб створити враження ніби Росія – глобальна сила, рівня США. І поки Захід буде дозволяти йому це робити, Путін буде продовжувати брехати. Час світу прокинутися", - пишуть експерти.
Раніше інформаційна агенція Reuters повідомляла, що Росія направляє до Сирії більше військового вантажу, ніж виводить назад. Як зазначає оглядач, спираючись на незалежні свідчення, військове судно, що прямувало до базу ВМС РФ у Тартусі, було навантаженим понад міри: його ватерлінія була майже цілком занурена у воду. Цей, а також багато інших завантажених російських кораблів, що йдуть у Сирію (серед яких - "Олександр Отраківський" та "Двіниця-50" а також численні невійськові судна, вантаж на яких не піддається жодному маркуванню), дозволяють зробити висновок про те, що не дивлячись на рішення про відвід своїх сил Москва відправляє туди більше вантажу, ніж виводить назад.
28 березня начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов оголосив про завершення кампанії з виводу основного угруповання оперативно-тактичної групи із Сирії. В даний момент, з країни виводяться лише допоміжні підрозділи та техніка забезпечення.
Як раніше писало видання Times, Росія готується розширити свою військову присутність в Сирії, вона відкриває другу авіабазу і готується до збільшення кількості бойових літаків. Подібну оцінку висловили аналітики Stratfor, посилаючись на супутникові знімки бази ВПС в Латакії і бази ВМС в Тартусі. Зокрема, дані знімки демонструють, що РФ не тільки розширює інфраструктуру та об'єкти бази в Латакії, але і розгортає там нові сили. Згідно інформації Stratfor, Росія перекинула на авіабазу в Латакії вертольоти Мі-28 і Ка-52.