До Дня української писемності та мови, сьогодні, 25 жовтня, відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Уперше радіодиктант пройшов 2000 року. До 2022 року включно радіодиктант відбувався 9 листопада (у 2019 році – 8 листопада). Радіодиктант називають наймасовішим флешмобом осені.
Диктант складається зі 100–120 слів. Текст для радіодиктанту замовляється спеціально. У ньому немає авторських знаків або суперечливих орфограм, але при тому їхня загальна кількість висока, тому написати радіодиктант без помилок не просто.
Початок радіодиктанту у п'ятницю, 25 жовтня об 11:00.
Де дивитися та слухати трансляцію радіодиктанту?
Радіодиктант транслюється на всіх платформах Суспільного — телебаченні, радіо та диджиталі:
-
на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
-
наживо в ефірі телеканалу та на сайті Суспільне Культура;
-
на YouTube-каналі Українського Радіо;
-
на Facebook-сторінках Суспільного.
Авторка цьогорічного радіодиктанту — Оксана Забужко
У 2024 році авторкою Радіодиктанту національної єдності стане Оксана Забужко, українська письменниця та есеїстка. Її найвідоміші твори: "Музей покинутих секретів" (2009) та "Польові дослідження з українського сексу" (1996).
Хто читає радіодиктант у 2024 році?
Читатиме текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Вишебаба мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор книги віршів "Тільки не пиши мені про війну", виданої у 2022 році.
"Мені здається, я досить добре говорю і люди зможуть розчути всі мої слова. Але я ще потренуюсь обов'язково", — сказав військовий.
Тема радіодиктанту 2024 року
Текст матиме назву "Магія голосу". За словами Забужко, тема цьогорічного диктанту "дуже симпатична".
Але традиційно вона не розголошується. У інтерв'ю Українському Радіо Оксана Забужко натякнула, що її текст буде подарунком до ювілею Українського Радіо, яке цьогоріч святкує свої 100 років.