У Львівському Палаці Мистецтв відкрили фотовиставку чорно-білих портретів – «Ті, що живуть наперекір». Експозиція привернула увагу громадськості до проблем онкохворих жінок. На відкриті 7 листопада побувала і журналістка Гал-інфо.
Презентація портретів сильних та незламних жінок відбулась у рамках в рамках Всеукраїнського туру фотопроекту «Без рожевих окулярів». Захід відбувся за ініціативи ГО «Афіна. Жінки проти раку» та БФ «Рожева Стрічка України». За словами організаторів, головний меседж виставки – подолання канцерофобії (нав’язливий страх захворіти на рак). А також про важливість вчасного обстеження жіноцтва. Задля цього під час відкриття була можливість відверто поспілкуватись з онкохворими жінками, з фаховими лікарями та психологами.
Зокрема, організатори зазначили таке: «Проект спрямований на те, щоб подолати стійку фобію в суспільстві та ознайомити широкий загал з історіями чарівних жінок різного віку, різних соціальних груп, різного сімейного стану, що живуть з діагнозом «Рак». Зберегти життя та його подовжити можна тільки шляхом ранньої діагностики та виявлення хвороби вчасно. Лікування на пізніх стадіях дуже коштовне.
Держава не взмозі надати соціальну допомогу дорослим онкохворим. Навіть профілактичні заходи щодо попередження цього захворювання в нашій країні малодієві. А тим, кому довелося стикнутися з конкретним діагнозом, залишається сподіватися лише на допомогу друзів, волонтерів й об’єднань самих громадян, що вимушені самостійно протистояти недузі та виборювати собі життя. І жити наперекір «національним особливостям» державної медицини, бюрократичним перепонам та упередженому ставленню широкого загалу», - розповіли організатори проекту.
Далі учасниці проекту дефілювали перед гостями заходу у дизайнерських сукнях з розписом «Намалюй мені завтра». Кожна з них мала можливість відчути себе зіркою у центрі уваги. Адже спалахи фотокамер не вщухали.Опісля у виставковій залі зазвучала жива музика як подарунок від квартету скрипалів. А також заспівала львівська артистка Олена Кас’ян, яка також серед учасниць фотовиставки.
У розмові з Гал-інфо онкохвора з Луцька Вікторія Романюк розповіла, що попри сумний привід для фотосесії, вона відчуває необхідність та неабияку важливість цього заходу. «Усіх учасниць фотопроекту об’єднує тотожній діагноз – онкологічне захворювання. Але не все так страшно, як може здатись на перший погляд. Ми хочемо розвіяти міфи про рак, які протягом багатьох років створювались в Україні. Рак можливо подали, варто не здаватись та лікуватись. Раджу всім жінкам хоча б раз на рік проходити профілактичне обстеження».