Слухай онлайн
Cуспільство

Рейдерська атака на «Victoria Gardens»: сьогодні суд

Cьогодні, 17 жовтня, о 15.30 у Львівському апеляційному господарському суді судова колегія у складі трьох судів має розглянути апеляційну скаргу Бігуна П.А. на рішення Господарського суду Львівської області від 27 липня 2017 року. Йдеться про спробу захоплення найбільшого торгово-розважального комплексу Західної України «Victoria Gardens», до чого, власне, причетний Бігун П.А.

Бігун П.А. оскаржив судове рішення, яким було визнано недійсним рішення загальних зборів учасників ТОВ «Фенікс-Капітал» (оформлені протоколом №21/06/17 від «21» червня 2017р.), яким незаконно надано згоду та затверджено продаж частки компанії «Глобкон Лімітед» в ТОВ «Фенікс-Капітал»; затверджено вибуття компанії «Глобкон Лімітед» із складу учасників ТОВ «Фенікс-Капітал»; звільнено Короля Є.М. з посади директора ТОВ «Фенікс-Капітал» та призначено на цю посаду Оджаклі Айтача.

Як раніше писало Гал-інфо, 15 вересня 2017 року колишній директор ТОВ «Фенікс-Капітал» Оджаклі А., спільно із Бігуном П.А. (фіктивний покупець ТРЦ, у минулому слідчий прокуратури Києва) та Юрієм Губіним (фіктивний продавець ТРЦ, у минулому працівник СБУ та податкової міліції) здійснили повторну спробу захоплення торгово-розважального комплексу «Victoria Gardens».

Цього разу названі особи вступили у змову з державним реєстратором Київської обласної філії КП «Центр державної реєстрації» Петрик А.В., яка, незважаючи на існуючі в ЄДР заборони, в порушення принципу територіальності вчинення реєстраційних дій, закріпленого у ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», на підставі цих же підроблених документів внесла зміни до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно з якими замість засновника  ТОВ «Фенікс-Капітал» компанії «GLOBCON LIMITED» вказано Бігуна А.В., а керівником товариства – замість Короля Є.М. – записано Оджаклі А.

Дещо нагадаємо історію конфлікту. Отже,  ТРЦ «Victoria Gardens» належить ТзОВ «Фенікс-Капітал». Цим Товариством своєю чергою володіє компанія «Ґлобкон Лімітед», (Англія та Уельс), яка належить двом громадянам Туреччини – Бураку Башлілару та Хазінедароглу Юміт Сюлейману. 

Свого часу директором Товариства інвестори призначили Оджаклі Айтача. Однак він був звільнений з цієї посади «12» грудня 2016 року. Обставини звільнення такі. Виявилось, що  Айтач, будучи директором «Фенікс-Капітал», був одночасно і власником компанії, яка будувала торгово-розважальний комплекс. Як пояснив член ради директорів ТРЦ «Victoria Gardens» Сергій Овчинніков, Айтач сам надав собі повноваження підрядника, що стало причиною непорозумінь з фактичними власниками «Victoria Gardens», а згодом і його звільнення.

Відтак, керівником ТзОВ «Фенікс-Капітал» і ТРЦ «Victoria Gardens» призначили Євгенія Короля. Станом на тепер він залишається єдиним легітимним директором товариства.

Євгеній Король розповів, що Оджаклі Айтач спільно з двома громадянами України Петром Бігуном та Юрієм Губіним нині намагаються незаконно захопити Товариство на підставі підроблених у Туреччині документів.

За словами Євгенія Короля, рейдери підробили довіреності, начебто видані їм у Туреччині від імені власників компанії «Глобкон Лімітед».

У довіреностях йдеться про те, що Юрія Губіна уповноважено представляти їхні інтереси.

Цікаво, що на підставі довіреностей було також підроблено договір купівлі-продажу ТРЦ за смішну суму – 100 тисяч гривень, хоча фактична ринкова вартість об’єкта на цей час становить 80 млн доларів.

Окрім того, комбінатори сфальсифікували документ, згідно з яким компанія «Глобкон Лімітед» вибула зі складу учасників ТзОВ «Фенікс-Капітал». Далі Євгенія Короля звільняють з посади директора товариства і призначають на цю посаду Оджаклі Айтача.

Як достовірно відомо чинному керівництву ТРЦ «Victoria Gardens», фальшиві документи були виготовлені на підставі підроблених паспортів Хазінедароглу Юміт Сюлеймана та Бурака Башлілару. Вони також засвідчили, що довіреності містять підписи, які виконані з наслідуванням підписів турецьких власників ТРЦ «Victoria Gardens» та насправді їм не належать.

Нагадаємо, що за фактом підроблення документів (турецькі правоохоронці вже порушили кримінальне провадження, в рамках якого спільників Оджаклі Айтача затримали, а його самого оголосили в розшук. В Україні досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом рейдерського захоплення досі триває).

Також додамо, що рейдерська атака на найбільший торгово-розважальний комплекс Західної України «Victoria Gardens» може стати черговим прикладом незахищеності приватних інвестицій в Україні. Конфлікт ризикує вийти на рівень міждержавних турецько-українських стосунків, адже йдеться про спробу вкрасти у турецьких інвесторів торговельний комплекс вартістю 80 млн доларів.

Фото - rau.ua.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ