Слухай онлайн
Cуспільство

Російські хакери намагалися зламати українську систему керування артилерією

Хакери Кремля намагалися дістатися українського додатку управління артилерією через кібератаку офіцера, який розробляв цю програму, - Еспресо.

Про це повідомляє Associated Press.

За даними видання, розробник додатку керування артилерією, яку використовують українські військові проти російських бойовиків на Донбасі, став одним із 545 членів політичної та військової еліти України, атакованих кремлівськими кіберзлочинцями Fancy Bear.

Звіт Associated Press від 2 листопада базується на аналізі цифрового списку, наданого спеціалізованою на кібербезпеці фірмою Secureworks. Головний автор звіту Рафаель Сеттер у публікації на видавничій платформі Medium завантажив скріншот із даними, зібраними Secureworks, про "спробу прорватися до відомої української програми керування артилерією", здійснену 3 квітня 2015 року.

Електронна адреса, про яку йдеться, належить українському офіцеру Ярославу Шерстюку.

Шерстюк розповів, що Associated Press повідомляли йому про ймовірну атаку хакерів, але сказав, що зламу його електронної скриньки не було.

Додаток управління артилерією Шерстюка був предметом багатьох суперечок відтоді, як у грудні 2016 року американська компанія з кібербезпеки CrowdStrike оприлюднила звіт про розроблену Fancy Bear шкідливу програму, ймовірно приховану в додатку. CrowdStrike стверджувала, що українські військові втратили 80% своїх радянських гаубиць Д-30 через здатність шкідливих програм отримувати повідомлення та локаційні дані від заражених пристроїв.

Шерстюк заперечив висновки CrowdStrike про те, що його програма опинилася під загрозою, а Міноборони України заперечило, що арсенал гаубиць було пошкоджено в обсязі, зазначеному у звіті компанії.

Еспресо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ