Слухай онлайн
АТО

Російських військових в Донбасі приблизно 5-6 тисяч осіб

У всіх бойових підрозділах терористів стрижнем бойових груп є російські найманці, - Дзеркало тижня.

Загальна чисельність військовослужбовців ЗС РФ, що діють на окупованих територіях Сходу України, на сьогодні складає 5-6 тисяч осіб. Про це у своїй статті для DT.UA пише журналіст та військовий експерт Юрій Бутусов.

Автор вказує, що Донбас перетворився на полігон для бойової підготовки регулярної армії РФ, а фактичне керівництво в терористичних військах здійснюють російські офіцери.

"Сюди на ротаційній основі перекидають її підрозділи. Система управління, розвідки, артилерія, РЕБ, логістика — усім цим займаються російські військові. 1-й і 2-й армійські корпуси окупаційних військ на рівні від штабу батальйону до командування корпусів укомплектовані російськими офіцерами в статусі "радників", що мають насправді повноваження реальних командирів", – йдеться в статті.

Бутусов також зазначає, що в Донбас регулярно направляються мотострілкові й танкові підрозділи для виконання навчально-бойових завдань, включаючи пряму участь у бойових діях.

"Номінально призначені на командні пости місцеві сепари виконують, у найкращому разі, функції учнів у "радників", або є просто "головами, які розмовляють" для пропаганди. У всіх бойових підрозділах стрижнем бойових груп є російські найманці. Загальна чисельність російських військовослужбовців у Донбасі постійно становить приблизно 5—6 тисяч осіб", – підсумовує аналітик.

За даними голови СБУ Василя Грицака, у вересні 2016 року, окупованій Росією території Донецької і Луганської областейперебувало від 4 до 6 тисяч кадрових військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації.

Згідно з оцінкою аналітика Stratfor Лорен Гудріч, чисельність російських військ, що діють в Донбасі сягає розмірів 10 тисяч військовослужбовців, які діють у складі трьох-чотирьох армійських бригад. Загальна чисельність збройних формувань "ЛНР" і "ДНР", при цьому, залишається невідомою.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ