Збільшення активності пошукачів і роботодавців у осінній період призвело до зростання конкуренції на ринку праці. Якщо влітку hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) не перевищував 2,5, то вже до жовтня він досягнув позначки 2,8. Це означає, що зараз на одну вакансію у середньому претендує 3 вільних спеціалісти.
За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, найвищі показники конкуренції спостерігаються у столиці й у містах-мільйонниках, найнижчі — у західних регіонах України.
Зростання кількості вакансій, що почалося з настанням осені, до жовтня дещо уповільнилось. При цьому протягом вересня-жовтня незначно, але зросла кількість резюме. Це призвело до зростання конкуренції серед пошукачів. Якщо у літній період показник конкуренції знаходився на позначці 2,5, то вже в жовтні на одну вакансію претендували майже 3 вільних спеціалісти.
Найскладніше було знайти роботу мешканцям столиці, а також Запорізької, Сумської, Харківської і Дніпропетровської області. Найнижча конкуренція спостерігалася у західних регіонах країни — Львів, Тернопіль, Ужгород, Івано-Франківськ і Чернівці.
Серед проф. сфер першість за конкуренцією утримують менеджери середньої ланки. Навіть більше, конкуренція серед них зросла, і зараз на одну топову позицію у середньому припадає 13 осіб. Також до ТОП-5 найбільш конкурентних проф. сфер, як і раніше, входять юристи, спеціалісти початкового рівня, фінансисти і представники виробничих спеціальностей.
Не змінився рейтинг проф. сфер із найнижчою конкуренцією, хоча дещо змістився порядок позицій. Як і раніше, простіше знайти роботу в сфері продажу, консалтингу й страхування. А лідерами серед галузей із найнижчою конкуренцією є інсталяція/сервіс і робітничі спеціальності.
Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua за жовтень 2016 року.