Слухай онлайн
Cуспільство

Скандальна суддя Автомайдану Царевич повернулась на роботу

Суддя Оксана Царевич, звільнена у 2016 році за переслідування автомаданівців під час Революції гідності, завдяки рішенню Верховного Суду повернулась працювати до Печерського районного суду Києва.

Про це повідомили на сайті суду. 

Царевич внесли до списку суддів Печерського райсуду, однак наразі у неї відсутній власний кабінет. За інформацією проєкту Prosud, у Царевич закінчився 5-річний термін повноваження судді, а тому розглядати справи вона поки що не буде. Однак отримуватиме платню у 60 тисяч гривень на місяць. 

Колишній президент Петро Порошенко звільнив Царевич за порушення присяги у 2016 році, після відповідного подання Вищої ради юстиції. 

У ньому члени ради наголошували, що рішення, які приймала Царевич щодо активістів Автомайдану, мали упереджений характер, а тому порушували присягу судді, яка зобов’язує “об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді”.

Однак за пів року до звільнення Царевич з відзнакою склала іспит на довічний статус судді.

Нагадаємо, що Царевич відома тим, що після мітингу Автомайдану під резиденцією колишнього президента Віктора Януковича в Межигір’ї позбавила водійських прав щонайменше чотирьох автовласників, зокрема журналістку Оксану Коваленко та підприємицю Ольгу Лугову. Вони стверджували, що не проїжджали повз пост ДАІ, де їх нібито намагалися зупинити інспектори.

Влітку минулого року Царевич визнали невиннною в ухваленні неправосудних рішень щодо автомайданівців. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ