Слухай онлайн
Cуспільство

Скільки триває процес розлучення в українських судах

Опендатабот проаналізував найпоширеніші види судових спорів в Україні та з'ясував, що від подачі позову до першого судового засідання українець чекає близько двох місяців.

Як зазначено в дослідженні, у суді загальної юрисдикції людині, яка бажає розлучитися, доводиться чекати першого розгляду в середньому 55 днів. У суді адміністративному, сперечаючись з податковою службою, — 49 днів. У господарському суді у справах про повернення заборгованостей — 62 дні. Причина подібних строків — у всіх регіонах не вистачає суддів. При цьому частина тих суддів, які зараз числяться в штаті, не володіє повноваженнями, що дозволяють вести суддівську діяльність.

Наприклад, в Шевченківському районному суді Києва з 35 суддів повноваження є лише у 26. Жителі цього району, бажаючі розлучитися, в середньому чекають початку шлюборозлучного процесу 103 дні. В цілому по столиці середній показник — 72 дні, по області — 73 дні.

У регіонах швидше за все шлюборозлучні процеси запускаються в судах Івано-Франківської області — "всього" 40 днів очікування. В середньому по Україні цей показник дорівнює 55 дням.

Схоже спостерігається і в адміністративних, і у господарських судах.

В адміністративних судах одна з найпоширеніших категорій справ — суперечка з податковою службою. Першого засідання в таких позовах потрібно чекати приблизно 49 дні. Найшвидша в цьому сенсі — Луганська область — в середньому 31 день очікування, найповільніша — Волинська — 67 днів.

Графіка: Опендатабот

Провадження щодо заборгованостей між компаніями, найбільш типові для господарського судочинства, вимагають близько 62 днів очікування. Найшвидшi суди — 42 дні — в Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Найповільніші — в Київській області — 80 днів.

І це йдеться лише про очікування першого засідання, яким суд частіше за все не закінчується. На наступне засідання також доведеться чекати місяці, а в цілому розгляд вашої справи може розтягнутися на роки.

Iз 7 тис. суддівських місць в Україні на сьогоднішній день зайнято лише 5,1 тис., Причому необхідні повноваження для ведення процесів мають тільки 2,7 тис. суддів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ