Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Скільки заробляють українці в Польщі. Найсвіжіше дослідження

Майже кожна п’ята фірма в Польщі має у своєму штаті працівників з українським паспортом — про це йдеться в найсвіжішому дослідженні під назвою “Барометр заробкової міграції — ІІ півріччя 2019”, яке підготувало Personnel Service.

Як повідомляє видання NASHAPolsha з посиланням на tvn24bis.pl, під час презентації дослідження представник управління Personnel Service Кшиштоф Інглот наголосив, що 11 відсоткам зросту польської економіки в останніх п’ять років треба завдячувати українцям.

Фото ілюстративне. Джерело CBC News.

А що ж вони мають натомість на сьогодні?

За даними звіту, українські працівники здебільшого обіймають посади нижчої ланки – аж у 72% випадків. У що п’ятій фірмі працівники з України є на посадах середнього щабля, що вимагають відповідних професійних кваліфікацій. Тільки у 4% закладів праці у Польщі український персонал працює на посадах вищої ланки.

За словами Кшиштофа Інглота, це наслідок спрощених процедур працевлаштування, що обмежує час легальної роботи до пів року. За такий короткий час найпростіше ввести працівника нижчої ланки, хоча попит у польській економіці починає зміщуватися саме у бік спеціалістів та кадрів вищого рівня. Але для їх ефективного працевлаштування вирішальним буде спрощення процедур, що дозволять українцям залишатися у Польщі на триваліше.

Згідно зі звітом, щодруга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих брутто за годину. 15 відсотків, за дослідженням, платить від 17 до 21 злотого брутто за годину. А що п’ятий працедавець пропонує понад 21 злотий брутто за годину.

Як наголошується в дослідженні двоє з трьох працівників з України заробляють у Польщі понад 2,5 тисячі злотих нетто на місяць. Заробітки в межах 2-2,5 тисячі злотих декларує що п’ята особа, і тільки що десятий заробляє менш як 2 тисячі злотих на місяць.

Також, автори дослідження звертають увагу на те, що працівники з України більшу частину своєї зарплатні відкладають. “Половина “трудового десанту” з України декларує, що на своє утримання в місяць витрачає від 200 до 500 злотих, що п’ятий видає від 500 до 1000 злотих, і лише що десятий залишає в магазинах і витрачає на послуги понад 1000 злотих.

У випадку з малими видатками, то можливими вони є завдяки бонусам від роботодавців. Так до прикладу, 63 відсотки українських працівників вказують на те, що працедавець пропонував їм безкоштовне житло, що третій мав безоплатний доступ до Інтернету. Ці та інші бонуси значно зменшують видатки.

Цікаво, що, згідно з дослідженням, 17% фірм готові платити українцям більше, ніж польським працівникам, аби затримати їх у Польщі. На їхній погляд, Польщі не вистачає однозначної міграційної політики. Експерти теж погоджуються, що без працівників з України польська економіка у майбутньому не матиме таких можливостей на розвиток, як мала за попередні чотири роки.

Як розповідала Наша Польща, у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розраховують, що обсяг грошових переказів в Україну від трудових мігрантів за підсумками 2019 року може сягнути 12 мільярдів доларів.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, проблема негативного соціально-демографічного тренда в країні вкотре порушується представниками державних інстанцій. Так, за словами Дмитра Дубілета, міністра Кабінету Міністрів, зараз з України виїжджає більше людей, ніж приїжджає.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ