1 квітня, в день 210-ї річниці з дня народження Миколи Васильовича Гоголя, в Міністерстві культури України відбудеться відзначення лауреата та дипломантів спеціальних відзнак Премії імені М.В. Гоголя в 2019 році.
Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук зазначив, що цього року вже вчетверте вручають Премію імені М.В.Гоголя за найкращі літературно-мистецькі твори, що наслідують традиції творчості великого письменника, збагачені концептами історичної романістики, містицизму, сатири та утверджують національну самоідентифікацію.
За його словами, Мінкультури доклало значних зусиль для того, щоб підняти Премію імені М.В. Гоголя на новий, престижний рівень - оновило її Положення, змінило склад Комітету, було суттєво збільшено матеріальне наповнення премії.
За словами членів Комітету, більшість книжок , які були подані на отримання Премії можуть похвалитися високою якістю, що захоплює увагу, а також відзначили багату різноманітність та різножанровість творів.
Цьогорічним лауреатом Премії імені М.В. Гоголя більшістю голосів Комітету з присудження премії було обрано – Власенко Ірину Володимирівну за книжку ʺЧужі скарбиʺ.
На здобуття Премії імені М.В. Гоголя 2019 року було подано багато цікавих робіт, які викликали жваві в обговорення та дискусію серед членів Комітету з присудження премії, та було прийнято рішення також відзначити спеціальними дипломами - Доляк Наталію Юріївна за книжку ʺШикарне життя у Вупперталіʺ та Чорногуза Олега Федоровича за книжку ʺГроші з неба, або Самогубець за покликаннямʺ.
Подяку Комітету за високу професійність та якісно підготовлене видання отримало ТОВ ʺВидавництво ʺВіватʺ.
Довідка:
Микола Васильович Гоголь народився 20 березня (1 квітня) 1809 року в містечку Великі Сорочинці Полтавської губернії. Відповідно до сімейних переказів він походив із старовинного українського козацького роду і був нащадком відомого козака Остапа Гоголя що був наприкінці XVII століття гетьманом Правобережної України.
Твори Гоголя багаторазово екранізувалися. Його твори використані кількома композиторами при створенні опер та балетів. Крім цього, Гоголь був персонажем кількох фільмів та інших художніх творів.
В Україні проводиться щорічний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST, названий на честь письменника.
Прізвище письменника відбилося в назві музичної групи Gogol Bordello, лідер якої, Євген Гудзь, є вихідцем з України.
Зображення Гоголя та героїв його творів можна зустріти на поштових марках і монетах.