Сьогодні, 14 червня, у рамках еко-проекту «Друге життя», у «Львіварні» відбулося урочисте відкриття виставки арт-об'єктів із вторсировини. Учасники проекту представили на широкий загал власні арт-інсталяції, виготовлені з пластикових, жерстяних, скляних пляшок, паперу та іншої вторсировини.
«Минулого року місто Львів офіційно прийняло статегію Zero Waste або «Нуль відходів», яка передбачає сортування і перевикористання відходів. Тобто сьогодні у дуже простий спосіб показано, яким чином пластик може мати друге життя. І не просто життя в переробці, а життя у вигляді мистецьких речей.
Сьогодні ця виставка є дуже важлива, адже вона наочно демонструє, які різні інсталяції можна робити з пластиком і склом. Я дуже дякую колегам за такий проект, бо до сьогодні я не бачив ще такої комплексної виставки, на якій можна побачити різні елементи, і найважливіше те, що це все у дуже простий і зрозумілий спосіб.
Я думаю, є дуже символічно, що виставка відбулася у Львові, оскільки Львів є першим і єдиним містом, яке офіційно прийняло стратегію Zero Waste, окрім того, у місті є багато різного роду ініціатив, і сьогоднішня виставка, вона насправді їх підсилює. Я думаю, що це важливо для громадських організацій, для міста та й самої країни. Тому що сьогодні понад 90−95% ТПВ іде на полігони, вони не переробляються, не сортуються, і тому важливо, щоб ми на прикладі міст показували успішні кейси. У Львові дуже добре працює кейс з переробкою кришок від пластику і роботи з пластиком. Є «Оселя», яка займається збором речей. Є дуже багато ініціатив. До прикладу, «Зелена коробка», яка так само сортує і збирає різні фракції в міських установах.
Ця виставка передусім змушує переосмислити проблему зі сміттям. І тут не те, що треба долучатися, тут треба брати ініціативу у свої руки і це робити. Я вважаю, що через рівень міст можна змінити це на рівні країни", — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
Виставка арт-робіт із вторсировини відкрилася за підтримки компанії Carlsberg Ukraine. На ній представлено роботи українських студентів, яким небайдужа тема роздільного збору сміття та проблема нераціонального використання ресурсів.
Експозиція виставки включає арт-об'єкти з різноманітної вторсировини, а також конструкції, для виготовлення яких учасники використали близько 1000 жерстяних банок, 700 пластикових пляшок, 10 кг скла, 25 кг металу, 150 паперових склянок та 5 кг макулатури. Загалом буде представлено 11 об’єктів, що створювались безпосередньо у Львові протягом червня.
Нагадаємо, мета виставки — осучаснити підхід до обговорення екологічної теми та привернути увагу якомога більшої кількості людей. Активна позиція творчої молоді, реалізована через сучасне мистецтво в рамках еко-проекту «Друге життя», — це чудова можливість навести різкість на проблему роздільного збору та переробки відходів.
Виставка триватиме до кінця червня. Вартість відвідування виставки включає також вартість візиту до Музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня» та становить 60 гривень (повний квиток).