Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Соціальні допомоги більше не нараховуватимуть автоматично

З нового року соціальні допомоги не нараховуватимуть автоматично. Більшості українців доведеться звертатися до відповідних органів за їх продовженням.

Як повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 15.11.2022 року № 1320.

Відповідно до неї, автоматично нарахування всіх видів державних соцдопомог на період воєнного стану продовжать лише мешканцям окупованих територій і тих регіонів, де тривають активні бойові дії. Решті українців з 1 січня 2023 року доведеться звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПів чи вповноважених представників своїх громад із заявами для продовження виплат.

Йдеться про такі допомоги:

– державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

– допомога на дітей одиноким матерям;

– допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

– тимчасова державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

– тимчасова державна соціальна допомога особі, яка не працює, досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

– державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

– державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

– пільги, які було призначено раніше з урахуванням доходу сім’ї (багатодітні);

– довідки для безоплатного харчування дітей з малозабезпечених сімей в закладах освіти. Попередньо видані довідки чинні до 31.12.2022 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ