Слухай онлайн
Економіка

США починають експорт скрапленого природного газу

У вівторок, 12 січня, в США на термінал Sabine Pass в штаті Луїзіана прибуде танкер Energy Atlantic, щоб вперше експортувати з країни скраплений природний газ (СПГ), передає видання Financial Times.

Термінал належить компанії Cheniere Energy, більшу частину першої партії газу у неї придбає британська компанія BG Group.

Як зазначає видання, початок експорту СПГ із США здатний збільшити конкуренцію в галузі і перешкодити планам конкурентів побудувати термінали на східному узбережжі Африки, на західному узбережжі Канади і Росії. Очікується, що до кінця десятиліття США стануть третім за величиною експортером СПГ після Катару та Австралії.

Підкреслюється, що старт експорту СПГ із США відбувається на тлі зниження цін на газ, які часто прив'язані до цін на нафту.

Раніше директор з міжнародних зв'язків іранської Національної газової компанії (National Iranian Gas Company (NIGC) Азізола Рамезані заявив, що в разі продовження тенденції падіння цін на нафту експорт газу в Європу стане економічно вигідним. Рамезані пояснив, що Росія для поставок газу в Європу використовує трубопровід протяжністю 3 тисячі км, додавши, що Іран також може вийти на цей ринок, проклавши таку трубу.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ