Слухай онлайн
Культура

Стартує глобальна програма "Шекспір живе"

Британський прем'єр Девід Кемерон сподівається, що для України, яка оголосила 2016 рік роком англійської мови, буде цікава програма під керівництвом Британської Ради та кампанії GREAT Britain.

2016 рік – 400-ті роковини смерті Вільяма Шекспіра. Програма під керівництвом Британської Ради та кампанії GREAT Britain охопить понад 70 країн.

"Сподіваємося, що для України, яка оголосила 2016 рік роком англійської мови, ця програма стане особливо цікавою", - пише Кемерон у колонці на DT.UA.

Як повідомляється, щодня у 2016 році Британія запрошує відзначати разом з нею життя й спадщину Вільяма Шекспіра. "5 січня, у ніч Богоявлення, ми запускаємо захопливу глобальну програму "Шекспір живе", яка передбачає різноманітні події та акції, покликані розповісти про його довготривалий вплив й поширити використання творчості Шекспіра як освітнього ресурсу для просування писемність в усьому світі", - йдеться в повідомленні.

У 2016 році українські театри також не обійдуть своєю увагою шекспірівську тематику. У Київському театрі на Подолі вже розпочалась робота над міжнародним театральним проектом "Троіл і Крессіда" за п'єсою Шекспіра. Постановку здійснює британський режисер Джонатан Балатлава. У головних ролях - Остап Ступка, Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Сипливий та інші провідні актори. До співпраці над сценічним проектом долучились  Міністерство закордонних справ Великобританіі, London South Bank Universiti, театральна компанія Moving Theatre, Фонд Богдана Ступки.

У свою чергу Національний театр ім. І.Франка анонсує  шекспірівського "Річарда Третього" - на постановку запрошено відомого режисера з Грузіі Автанділа Варсімашвілі.

Королівській театр Шекспіра гастролюватиме у Китаї. Театр Shakespeare's Globe виступить по всьому світу – від Іраку до Данії. Молодь у Зімбабве по-новому відкриє для себе шекспірівський світ. В Україні вперше покажуть п'єсу "Зимова казка" на сцені Львівського академічного театру імені Леся Курбаса. У рамках спеціальної кампанії у соціальних мережах "Зіграй свою роль" (#PlayYourPart) буде запрошене нове покоління творчих і талановитих людей по-своєму вшанувати геній Барда. Також у партнерстві з британською благочинною організацією Voluntary Services Overseas проведуть інформаційну кампанію, щоб привернути увагу широкого загалу до надзвичайних викликів глобальної дитячої неписемності та на прикладі творів Шекспіра буде відкрито нові навчальні можливості для дітей в усьому світі.

"Отже, яку б роль ви не вирішили зіграти, приєднуйтесь до нас у 2016 році, щоб вшанувати життя і спадок цієї людини та нагадати світу про те, що, як він сам казав, "світ - театр", та що, воістину, у своєму спадку "Шекспір живе"", - резюмує британський прем'єр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ