Слухай онлайн
Культура

Світові джазові музиканти записали гуцульську співанку за участі дітей-сиріт з України

Днями німецький лейбл Heartcore Records презентував композицію «Spivanka» за участі дітей із родинного дому «Жива Перлина», що розташований у с. Бортники, Львівщина.

У створенні композиції взяли участь німецька співачка та композиторка українського походження Ганна Гриніва разом із музикантами з Нью-Йорка, Лос-Анжелеса, Бразилії, Сан-Паоло та Берліна.

Гуцульську співанку записали для міжнародного проєкту «Heartcore for Ukraine». Це частина великої ініціативи «Heartcore for the World», ініційованої лейблoм відомого джазового гітариста Курта Розенвінкеля Heartcore Records. У рамках руху лейбл щороку обирає країну та дитячий соціальний заклад у ній, якому потрібна фінансова підтримка для розвитку музичного потенціалу. Організатори запрошують провідних світових виконавців для запису пісні рідною мовою дітей. Усі благодійні внески за прослуховування композиції вкладаються у музичний розвиток закладу.

Минулого року менеджерка лейблу Heartcore Records Міхаела Бокова зацікавилася родинним домом «Жива Перлина» в Україні. Вона звернулася до німецької співачки українського походження Ганни Гринівої по допомогу в пошуку пісні для проєкту. Ганна запропонувала гуцульську співанку, яку вона записала від носія фольклору Василя Потака у с. Криворівня (Івано-Франківська обл.). Ганна і Мікаела, які мешкають у Берліні, провели багато часу у “Живій Перлині”, де вивчили цю пісню з дітьми, а потім записали її у студії Jenny Records (м. Львів).

Для інструменталізації композиції були запрошені відомі світові музиканти: Майкл Ліг на басі (Нью-Йорк), Луїс Коул на барабанах (Лос-Анжелес), Пердо Мартінс і Даніель Сантьяго на гітарах (Бразилія та Сан-Паоло), Маркус Ерліх на кларнеті (Берлін). Продюсер проекту Харіс Каранзас (Берлін). Співачка та композиторка Ганна Гриніва аранжувалa цю композицію разом із Мiхаелою Боковою та Харiсом Каранзасом, а також заспівала з дітьми у студії.

Ганна Гриніва про проект: «Маленькі хлопчики з Бортників, які співають стару пісню дідуся Василя, – це для мене найкращий доказ того, що український фольклор може бути актуальним та захоплюючим для молодших поколінь. Мені було дуже приємно проводити час із дітьми в будинку "Жива Перлина". Вони із задоволенням вчили з нами пісню та й просто проводили разом час: ходили разом до рiчки, грали у різні музичні ігри.»

Ганна Гриніва – джазова співачка та композиторка українського походження, лідерка німецького етно-джазового бенду GANNA (Берлін, Німеччина). У серпні гурт презентує дебютний альбом «Dyki Lys» на німецькому лейблі Double Moon Records у кооперації з виданням Jazz Thing Next Generation. Восени бенд планує тур Україною на підтримку альбому.

Родинний дім «Жива Перлина» у Бортниках працює для хлопчиків, частина з яких є сиротами, а частина походить із родин, де батьки не здатні були дбати про дітей або чинили над ними насильство. Керівники родинного дому піклуються про те, аби діти відчували сімейну турботу. Багато з них є обдарованими музично, але будинок досі не має відповідних умов для розвитку цих талантів. За допомогою благодійного проекту «Heartcore for Ukraine» у дітей може з’явитися можливість займатися музикою на якісно новому рівні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");