Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Святковою Літургією хорова капела "Дударик" відзначила своє 49-річчя

Хорова капела «Дударик» заснована у жовтні 1971 року Миколою Кацалом за сприяння Українського Музичного Товариства. Сьогодні, вже у статусі національної, капела святкує своє 49-річчя. З цієї нагоди у Храмі святого Лазаря, що у Львові, відбулась Божественна Літургія за участю зведеного хору хлопчиків Національної капели «Дударик». Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Хорову частину Літургії за здоров’я дітей усього світу вихованці «Дударика» виконали самостійно, без дорослих наставників. Сьогоднішньому виступу передували чимало онлайн-репетицій та вивчення матеріалу.

«Надзвичайно приємно, що цей день народження капела відзначає уже в статусі національної! Ми всі дуже вболівали за неї і щиро раділи, коли місяць тому Президент підписав відповідний Указ. Бажаю капелі нових творчих звершень, наснаги, сили та віри! Ви – наша гордість!», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За 49 років концертної діяльності капела здійснила понад 3 тисячі концертів у найпрестижніших концертних залах України та світу. «Дударик» презентував українське мистецтво у 25 державах, серед яких Австрія, Бельгія, Білорусь, Ватикан, Грузія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, США, Угорщина, Франція, Чехія, Швейцарія. Щороку капела здійснює понад 100 концертних виступів у найрізноманітніших локаціях: сільські церкви, народні доми, геріатричні пансіонати, сиротинці, школи, підприємства, філармонії, театри опери та балету в Україні і за кордоном, катедральні собори.

Пам’ятними датами в життєписі капели є концертні програми до закриття ЧАЕС (Київ 2000 р.), концерт на запрошення ЮНЕСКО у Notre Dame de Pari (Париж 1996 р.), сольний концерт у Carnegie Hall (New York 1990 р.), концерт на відзначення роковин Голодомору у Європарламенті (Брюсель 2006 р.), гастрольний тур Америкою - 53 концерти (1990 р.), концертний тур Польщею із програмою «Шевченко Revolution» - 9 концертів (2019 р.).

Капела системно співпрацювала та співпрацює із визначними диригентами України і світу, серед яких: Володимир Сіренко, Кшиштоф Пендерецький (Польща), Оксана Линів (Україна-Австрія), Жан-П’єр Лоре (Франція), Реінгарт Зігафер (Німеччина).

«Дударик» давав концерти із Паулем Плішкою (США), Александрою Кужак (Польща-Італія), Василем Сліпаком (Україна-Франція), Патріком Ґаре (Франція), оркестрами Львівської, Київської, Варшавської, Люблінської філармоній, Оркестром INSO, Національним симфонічним оркестром.

В репертуарі капели понад 2000 творів на 20 мовах.

Сьогодні «Дударик» налічує понад 300 капелян від 5-річного віку і до 50-річних співаків.

Указом Президента України від 21.09.2020 № 401/2020 капелі надано статус національного закладу.

Засновником і впродовж 45-ти років незмінним художнім керівником капели був Микола Кацал – народний артист України, Почесний громадянин Львова, засновник і директор першої в Україні хорової школи «Дударик».

Від 2007 року капелою керує Дмитро Кацал – автор і постановник програм, композитор, аранжувальник, продюсер проектів, засновник та керівник МО «Дударик-назавжди», Голова Львівського християнського екуменічного братства, заслужений діяч мистецтв України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ