Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Волинь

Символ твоєї свободи: у Києві відкриють виставку про Держаний Герб

Від Руси та Української Народної Республіки, через повстанські криївки, до незалежності - у центрі Києва відкриють виставку про Тризуб до 100-річчя затвердження його Державним Гербом. Подія відбудеться 23 серпня, о 12:00, на вул. Хрещатик, 22 (біля будівлі Головпоштамту). Про це йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам'яті.

Український інститут національної пам’яті у співпраці з видавництвом «Родовід» підготували фотодокументальну виставку «СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ. 100 років Державного герба України», яка демонструватиметься на великих банерах біля Головпоштамту столиці.

Сторіччя тому, у 1918 році, власницький знак із монет часів князя Володимира Великого взяли за основу для малюнків герба та печатки Української Народної Республіки. «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський сто років тому, коли Тризуб затверджено гербом УНР.

Тризуб фактично легітимізував історичний зв’язок модерної України із Руссю – як головної її спадкоємиці. Він став одним із головних атрибутів незалежної Української держави, а також важливим маркером української національної ідентичності.

Упродовж усього XX ст. Тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

На відкриття запрошені творці виставки - представники Українського інституту національної пам’яті та видавництва “Родовід”, а також спів­автор Малого державного гер­ба України - графік Олексій Кохан, представники органів влади, народні депутати.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, видавництво «Родовід».

Партнер: Центр досліджень визвольного руху.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ