Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Топ-5 фактів про пам’ятник Шевченкові для незрячих у Львові

У Львові 12 лютого влада міста презентувала макет пам’ятника Тарасові Шевченку, який виготовили для людей з важкими порушеннями зору. Гал-інфо підготувало п’ять найцікавіших фактів про новинку.
Фото: Олена Ляхович, Гал-інфо

1. Вартість макету пам'ятника Тарасові Шевченку - 200 тис. грн.

Також торік за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету у м. Львові проведено капітальний ремонт площі біля пам‘ятника Т. Шевченкові. Замовником робіт була Галицька районна адміністрація Львівської міської ради. Проектні роботи та авторський нагляд виконала ФОП Лібич О.В. Будівельні роботи провело ТзОВ «Теко Лімітед». Всього на ремонт площі витрачено коштів у суму 4 млн. 720,4 тис. грн., в тому числі: вартість проектних робіт - 90,3 тис. грн.; вартість будівельних робіт - 4 529,3 тис. грн.

У Львові з’явився пам’ятник Шевченкові для незрячих: фото, відео

2. Автор проекту - Леся Лібич.

«У рамках реалізації доступності центральної частини міста Львова для маломобільної групи населення ми розпочали реконструкцію площі з встановлення тактильної плитки в напрямку руху, а також з влаштуванням цього тактильного макету для того, щоб незрячі люди могли відчути пам’ятник Шевченкові та нашу українську хвилю Свободи. Також ми зробили ряд ще таких речей на площі, як: влаштували пандуси для маломобільних груп населення та оновили лавки. Також ми плануємо продовжити напрямки тактильного руху вздовж до Матері Божої та до Оперного театру», - розповіла Леся Лібич.

3. Виготовили макет львівські скульптори брати Сухорські - Володимир та Андрій.

Обидва члени Спілки художників України (з 1989). Вони автори багатьох скульптурних творів з дерева та інших матеріалів. Окремі твори брати Сухорські виконали спільно: це багатофігурний комплекс «Захар Беркут» (1986), проект пам'ятника князю Данилу Галицькому (1987), проект пам'ятника Тарасові Шевченкові у Львові (1988). У 1994 році у Львові відкрито пам'ятник Т. Шевченкові авторства братів Сухорських (у 1996 році завершено всі додаткові роботи). У 1997 році стали переможцями конкурсу на найкращий проект пам'ятника Юрію Змієборцю у місті Львові. Пам'ятник відкрито в 1999 році.

4. На макеті встановлена табличка з текстом шрифтом Брайля. Зокрема, там зазначено наступне: «Пам’ятник геніальному українському поетові та художникові Тарасові Григоровичу Шевченку. Ліворуч фігури поета стойть «Хвиля національного відродження» – 14-метрова хвиля з фігурними барельєфами реальних історичних подій, особистостей та героїв його творів. Збудований 1992–1996 роках. Висота постаті 4,45 м, скульптура – бронза, постамент – граніт. Скульптори: Володимир ухорський, Андрій Сухорський».

5. Форму макету виливали на скульптурній фабриці. Сам макет бронзовний, а постамент виготовлений з граніту. Розміщений праворуч від пам’ятника Тарасові Шевченку.

Додамо, Ремонтні роботи на площі розділили на три етапи.

  • Перший етап – це ремонтні роботи, які охоплювали територію за пам’ятником Шевченкові і сам пам’ятник.
  • Другий етап – це ремонт ділянки перед пам’ятником Шевченкові. На цій ділянці, крім нового гранітного покриття встановлено тактильну плитку для незрячих. Особливість плитки в тому, що вона має певний рельєф, завдяки якому незрячі, коли стають на неї, можуть відчитати певну інформацію для себе: про перепони чи напрямок руху.
  • Третій етап робіт з капітального ремонту площі – це ремонт кінцевої частини площі, ближче до пр. Свободи. Також на площі встановлено три пандуси.

Олена Ляхович, Гал-інфо.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ