Як повідомляє прес-служба ЛМР, 23 бібліотеки для дорослих та 17 бібліотек для дітей активно працюють у різних районах Львова.
Зараз місто ремонтує 9 бібліотек і планує будівництво нової Медіатеки в смт. Рудно. В усіх бібліотеках перед початком ремонтних робіт проводять зустрічі з бібліотекарями, активними представниками громади та постійними відвідувачами, аби напрацювати візію майбутнього оновленого простору бібліотеки, врахувати побажання та пропозиції.
Цього року управління культури планує відкрити 6 бібліотек. Найближчим часом буде відкрито Сенсотеку (вул. Самчука, 22). Проект першої інклюзивної бібліотеки стартував ще у 2015 році на базі філії № 18, силами управління культури, ЦБС для дорослих та ГО ʺУкраїнські студіїʺ, які разом напрацювали концепцію бібліотеки, місією якої є інтегрування людей із вадами зору в суспільство через культурні практики. Відповідно до концепції, був спроектований інтер’єр, згідно з правилами універсального дизайну та потреб людей із вадами зору, також було закуплено спеціалізовану техніку (збільшувач, принтер Брайля тощо).
За всі роки було профінансовано 1 802 354 грн., на початку цього року виділено ще 1 000 000 грн.
На вулиці Городоцькій, 285 на базі філії № 17 та колишнього кінотеатру ʺАрлекіноʺ буде відкрито ʺІннотекуʺ, яка має стати вузловим культурним осередком та точкою тяжіння цілого мікрорайону, відповідаючи на культурні запити мешканців та громад. Двоповерхова будівля буде містити читальні зали, місце для коворкінгу, залу для великих подій лекційного або динамічного типу, зони для воркшопів та майстерок.
За всі роки було профінансовано 1283 443,55 грн., на початку цього року виділено ще 100 000 грн.
На вулиці Стрийська, 79, неподалік автовокзалу (філія № 43), буде відкрито велику Сімейну медіатеку. Тут буде великий лекторій, коворкінг, дитяча зона, кінозал, зона для навчання та тренінгів, експозиційна зона. Це буде універсальний простір широких можливостей для різних соціальних та вікових груп і професійних осередків.
За всі роки було профінансовано 1 332 999,17 грн., на початку цього року виділено ще 700 000 грн.
На вул. Шевченка, 230а в історичній будівлі відновлюють бібліотеку-філію № 31. Після завершення реконструкції вона отримає багато додаткового простору на першому поверсі, а також на створеній мансарді. Варто зауважити, що ця бібліотека має велике подвір’я, де будуть проводити події просто неба.
За всі роки було профінансовано 495 500 грн., на початку цього року виділено ще 200 000 грн.
Бібліотека-філія № 25 відкриється за адресою пр. Червоної Калини, 58, і стане частиною масштабного проекту Lviv Open Lab — простору інноваційної освіти з лекторієм, бібліотекою, фізико-хімічною, біотехнологічною та ІоТ лабораторією, медіастудією і майстернею з роботи з деревом. Відвідувачі зможуть майструвати, створювати свої винаходи, проводити експерименти, слухати надихаючі лекції та комфортно читати цікаві книги.
За всі роки було профінансовано 2 112 573,18 грн., на початку цього року виділено ще 3 000 000 грн.
На вулиці Богдана Хмельницького, 175 знаходиться дитяча бібліотека ʺПід Високим Замкомʺ. До кінця року планується відремонтувати історичну будівлю і повністю оновити простір бібліотеки.
За всі роки було профінансовано 123 096,18, на початку цього року виділено ще 700 000 грн.
У 2019 році буде реалізовано другий етап втілення програми ʺЕлектронна бібліотекаʺ — Спільний проект управління культури та Центру Митрополита Андрея Шептицького щодо розвитку бібліотечної справи, автоматизації бібліотечних процесів та створення спільного електронного каталогу для бібліотек Львова.
Розвиток міських бібліотек Львова — невід’ємна частина програми ʺЛьвів — місто літератури ЮНЕСКОʺ, спрямованої на популяризацію книговидавництва та читання. В рамках цієї програми, разом із Форумом Видавців у 2019 році під час Дитячого форуму відбудуться читацький марафон та модельні уроки.
Також на 2019 рік на закупівлю книг в бібліотеки для дорослих закладено 530 000 грн., ще 106 000 грн. — на періодику, на закупівлю книг в дитячі бібліотеки — 470 000 грн, та 94 000 — на періодику.