Як інформують у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі, у 2018 році зареєстровано 264 нових проекти міжнародної технічної допомоги.
У 2018 році Мінекономрозвитку зареєструвало 264 нові проекти міжнародної технічної допомоги з загальним обсягом фінансування понад 953 млн дол. США, що на 50% більше, ніж у 2017 році. Загалом наразі в Україні реалізовуються 486 проектів технічної допомоги на загальну суму 6,1 млрд дол. США.
На період 2018-2022 років Мінекономрозвитку залучило кошти від організацій системи ООН на суму 675 млн дол. США за напрямами:
-
стале економічне зростання;
-
навколишнє середовище і зайнятість;
-
рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту;
-
демократичне врядування, верховенство права і громадська участь;
-
безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на сході.
Також Україні виділили фінансову допомогу ЄС у розмірі 272,5 млн євро на 2019-2024 роки, з яких:
-
104 млн євро - на підтримку енергоефективності;
-
55,5 млн євро - на підтримку державного управління фінансами для України;
-
37 млн євро - на підвищення потенціалу органів державної влади України щодо виконання Угоди про асоціацію та ПВЗВТ;
-
58 млн євро - на підвищення ефективності реформ у сфері професійно-технічної освіти в Україні;
-
18 млн євро - для професійних обмінів та короткострокового професійного стажування у країнах-членах ЄС.
Крім того, у 2018 році Мінекономрозвитку залучило технічну допомогу Уряду США в розмірі 78 млн дол. США, з яких:
-
23,6 млн дол. США - на покращення законодавчого та стратегічного середовища відповідно до європейських стандартів, удосконалення функцій громадського нагляду та участі громадян у процесах врядування, зростання рівня підзвітності Уряду України громадянам та дотримання норм верховенства права;
-
54,4 млн дол. США - на підвищення доступності інвестицій для потреб середнього класу, який нині формується в Україні; зміцнення потенціалу приватного сектору економіки, підвищення рівня енергетичної безпеки та збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва.
Водночас у 2018 році Мінекономрозвитку:
-
підписало 16 міжнародних угод для фінансування нових програм допомоги Україні та розвитку фінансового та технічного співробітництва з ЄС, США, КНР, ФРН, Кореєю, ОЕСР;
-
запровадило національну систему моніторингу та контролю програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020. Удосконалило механізми підготовки, виконання та проведення моніторингу програм секторальної бюджетної підтримки ЄС в Україні для покращення їх результативності;
-
провело 7 спільних з донорами переглядів портфеля проектів МТД, що реалізуються в Україні (ЄС, МБРР, АМР США, ФРН, Швеція).
Зараз Міністерство координує процес участі України у 4 програмах прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020, зокрема:
-
затверджено результати перших конкурсів по програмах "Україна-Польща-Білорусь", "Басейн Чорного моря", "Україна-Угорщина-Словаччина-Румунія 2014-2020", відповідно до яких українські установи та організації братимуть участь у 94 проектах із часткою грантового фінансування для України в сумі 60,8 млн євро;
-
розпочато проведення 2 нових конкурсів за програмами "Україна-Польща-Білорусь" та "Басейн Чорного моря" на загальну суму 24,5 млн євро. Затвердження результатів цих конкурсів планується в 2019 році.