Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Берліні протести через високу вартість оренди житла

Берліні проходить акція протесту проти постійно зростаючої орендної плати та нестачі житла. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

Кілька тисяч протестувальників несуть плакати з гаслом "Мати будинок - основне право".

У Берліні організатори почали збір підписів під петицією про референдум про експропріацію житлових компаній. Ініціатори вимагають, щоб компанії з більш ніж 3000 житлами були передані державі.

Якщо цей крок буде успішним, Берлін, який також є однією з федеральних земель Німеччини, буде змушений купити ці квартири.

В останні роки різниця у вартості між приватними і державними будинками в Німеччині зросла.

У 2013 році приватне житло було в середньому на 0,70 євро (0,80 долара) за квадратний метр дорожче, ніж державне житло, а в 2017 році воно було вже на 1,30 євро дорожче.

За оцінками сенату Берліна, покупка приватних квартир обійдеться державі в більш ніж 30 мільярдів євро.

Середні ціни на оренду будинків виросли в Берліні на 3,6 відсотка за останній рік. Існуючі орендарі платили в середньому 6,70 євро за базову оренду без комунальних витрат, в той час як у нових орендарів просили 9,08 євро.

Менші демонстрації і протести заплановані в інших німецьких містах, таких як Мюнхен, Кельн, Лейпциг і Франкфурт, а також в європейських містах, таких як Париж, Барселона і ЛІсабон.

Європейська Правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ