Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

"У будинку треба зробити зони тепла та запастися водою", — експерт з виживання

Окрім цього, треба мати три комплекти «тривожної валізи».

Фото: Depositphotos

Такими порадами з виживання в умовах війни поділився інструктор з виживання в екстремальних умовах Гліб Скоробагатов, передає Медіацентр Україна — Одеса.  

«Починайте забезпечувати себе таким чином. Перший комплект – це те, що має бути у вас, коли ви просто виходите у місто. Другий — це запаси дома, що допоможуть пробути у місті кілька днів. І третій комплект – це те, що дозволить вам на декілька діб виїхати за місто та жити у режимі повної автономії, не думати де спати, що їсти та пити», — сказав Гліб Скоробагатов.

Щоб забезпечити себе необхідним у будинку, треба провести «репетицію блекауту».

«Не користуватися світлом, теплом, водою. Тоді ви зможете зрозуміти, що вам не вистачає», — пояснив експерт.

В умовах зникнення опалення треба зробити у квартирі зони тепла.

«Можна завісити теплою ковдрою вхідні двері. Також закріпити за батареєю опалення тепловідбивний матеріал. Також над ліжком можна зробити навіс з тієї ж ковдри, щоб там була зона тепла та комфорту», – додав Гліб Скоробагатов.

Як рідину для грілок експерт радить використовувати солону воду та підігріту рослинну олію. «Також будь-який металевий предмет, наприклад, гантеля, поміщена у місткість з піском, може зберігати тепло у приміщенні десь дві години», – пояснив фахівець.

Запаси води треба робити виходячи з розходу 2-3 літри на добу.

«Для цього можна у господарському магазині придбати технічний рукав густиною не менше 120 мікронів. У три метри такого рукава поміститься 180 літрів води».

Щоб бути на зв’язку, потрібно мати простий радіоприймач.

«Також якщо немає зв’язку, ви можете у настройках смартфона перейти у режим 2G – це дозволить відправляти та отримувати повідомлення», —  додав Скоробагатов. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ